07 Ekim 2019 12:57

Rize Devlet Hastanesinin acil servisinde memur olmayınca hastalar dakikalarca bekledi

Rize Devlet Hastanesi acil servis ünitesinde hastalar, muayene olmak için görevli memur bulamayınca beklemek zorunda kaldı.

Görsel, Rize Nabız gazetesine bir hasta yakınının gönderdiği fotoğraf

Paylaş

Rize Devlet Hastanesinde yaşanan olay, ülkemizde sağlık hizmetlerinin ne durumda olduğunu açık bir biçimde gösterdi. Rize Devlet Hastanesi acil servis ünitesine öğlen saatlerinde giden hastalar muayene olmak için görevli memur bulamayınca dakikalarca bekledi. Hastaların tepkisi üzerine hastanede görevli polis, memurun işini yapmaya çalıştı.

Bir hasta yakını yaşadıklarını fotoğraflayarak Rize Nabız gazetesine gönderdi. Hasta yakını ayrıca yaşadıklarını şöyle aktardı: "Yeni Rize Devlet Hastanesi acil servisine gittik. Saat tam 12:00 idi ve tek bir görevli banko masasında yoktu. Hastalar ne yapacağını şaşırmış durumda yakınmalar olunca oradaki görevli polis memuru bankonun arkasına geçerek hastane personelinin yaptığı işi yapmak zorunda kalıyor. Ama bu müdahale sorunu çözmedi. Tepkilerin yöneldiği polis de ‘Hastane görevlilerini bekleyin derdinizi onlara anlatın’ dedi. Tam bir rezalet yaşanıyor. İnsan sağlığı bu kadar ucuz mu?" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Suriye'nin Çobanbey ve Azez kentinde patlama: 14 kişi yaralandı

SONRAKİ HABER

Edremit’te emekçi kadınlar etkinlikte buluştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...