07 Ekim 2019 12:32

Duvarlarında çatlak olan okul önünde eylem: Veliler tedirgin, müdür rahat

İstanbul Küçükçekmece'de yer alan Gültepe İlkokulu binasında oluşan çatlaklar, aileleri tedirgin etti. Çocuklarını okula göndermeyen veliler eylem yaptı.

Fotoğraf: Şahin Bozkurt/DHA

Paylaş

Küçükçekmece Gültepe Mahallesi’nde bulunan Gültepe İlkokulunun binasında 26 Eylül’de meydana gelen deprem sırasında duvarlarında, kolonlarında çatlaklar oluştu. 4 Ekim’de okulda yapılan incelemede, binada hasar olmadığı ve eğitime devam edileceği yönünde karar verildi. Bu karara karşı çıkan veliler, çocuklarını derse göndermeyip okul önünde eylem yaptı.

RAPORU BİZİMLE PAYLAŞMADILAR

Okul için olumlu yönde rapor verildiğini ancak okul yönetiminin bu raporu kendileriyle paylaşmadığını söyleyen velilerden Kaan Engin Özaydemir, “İki rapordan bahsediliyor. İlk raporun olumsuz ikinci raporun olumlu çıktığı söyleniyor. Tabii ki bunlar hep bir söylenti kabul ediyoruz ama bunu engellemenin yolu bilgi alma özgürlüğünü kapatmak, bağırmak, çağırmak değil olduğu gibi sağlam olduğu söylenen bu raporu paylaşmak” diye konuştu.

MÜDÜR: EN UFAK BİR RİSK YOK!

Okul önünde toplanan veli ve öğrencilere seslenen Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsa Kanıcı, “Kimsenin burnu kanamasın diye 1000 tane olsa da o binayı yıkar yeniden yaparız. Devletimiz, milletimiz en güzelini, mükemmelini yapar. Burada güçlendirme yapıldı. İşin erbabı olan profesörlerimiz inceleme yaptı. Burada hiçbir risk yok” dedi. “Arabanın bir tarafı hafif çürük, diye arabayı çöpe mi atacağız? Tamir edersin, boyasını yaparsın. O raporu yazan kişilerle görüşüldü, burada en ufak bir deprem riski yoktur” ifadelerini kullandı. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şehir hastaneleri gerçeği: Devlet, hastanesinde kiracı, işletmesinde taşeron

SONRAKİ HABER

Elazığ'da 3.6 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa