06 Ekim 2019 11:21

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Parti devleti, hanedan devleti oldu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yeni Ekonomi Programına tepki göstererek, “Parti devleti, hanedan devleti oldu. Hepsinin tuzu kuru. Damadın söylediği bir cümle tutsaydı bari” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Fotoğraf: Murat Küçük / DHA

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Bolu'da düzenlediği kampta konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Suriye'deki sorunun çözülmesi için Şam yönetimi ile görüşmek zorundasın. Egemen güçlerin istediği bir dış politika oluşturduk. Erdoğan, Büyük Orta Doğu Projesi'nin eş başkanlığını yapmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı. 

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde 9 yaşındaki Suriye Vail El Suud’ın intihar iddiasına ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu, “9 yaşındaki bir çocuk neden intihar eder? Bütün bunlara rağmen hep beraber, 'Türkiye'yi aydınlığa çıkarmaya çalışacağız' diyeceğiz. Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağız”dedi.

Konuşmasında hükümete ekonomi politikası üzerinden yüklenen Kılıçdaroğlu, “Enflasyon yüzde 9 deniyor. Vatandaş alışveriş yaparken diyor ki 'Nasıl yüzde 9 olur?' Vatandaşın cebindeki para belli. Asgari ücret açlık sınırının altında. Asgari ücretten kesilen vergi daha fazla artacak. Cumhurbaşkanı'nın danışmanları 5 asgari ücretten daha fazla maaş alacak ama vergi vermeyecek. Parti devleti, hanedan devleti oldu. Hepsinin tuzu kuru. Damadın söylediği bir cümle tutsaydı bari. İşsizlik yüzde 12'den yüzde 25'e çıktı. Biz hangi söylediğinize güveneceğiz? Günlük 50 milyon dolar faiz ödüyoruz. Borçlanma Genel Müdürlüğünü hangi gerekçe ile kurdunuz? 17 yıldır ülkeyi yönetenler kim için çalışıyor? Mevcut tablo işsizliği ve borçlanmayı getiriyor. Şehir hastaneleri yapıp hasta garantisi veriyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde yok. Yolcu yok, uçak yok ama parasını ödüyoruz. 82 milyon buralara çalışıyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

ABD Ankara Büyükelçiliği ile "beğeni" gerilimi

SONRAKİ HABER

Almanya'daki ırkçı saldırıda yaşamını yitirenler katliamın gerçekleştiği yerde anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...