04 Ekim 2019 18:49

Çubuk’ta, ‘evi yakın’ diye bağıranlara tepki gösteren CHP’li Biçer’e dava açıldı

Ankara Çubuk’ta Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı esnasında “evi yakın” diye bağıranlara tepki gösteren CHP Eski Milletvekili Tur Yıldız Biçer’e dava açıldı.

Eski CHP Manisa Milletvekii Tur Yıldız Biçer

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çubuk’ta 21 Nisan 2019 tarihinde katıldığı asker cenazesinde yumruklu saldırıya uğramasına sosyal medya üzerinden tepki gösteren eski CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer’e Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik'ten dava açıldı.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, hakkında açılan dava kapsamında ifade veren Biçer, olay günü Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu evin önünde toplanan kalabalığın “orayı yakın” diye bağırmalarının kendisine Sivas’ta yaşanan Madımak Oteli yangınını hatırlattığını söyledi.

Biçer, “Paylaşımda kastettiğim aynı zihniyet. Sivas’taki olayı meydana getirenler yargılanıp cezalandırıldı. Yakın diye bağırmak suç, ben de buna tepki gösterdim” dedi.

“YAPILAN ŞİDDETİ KINADIM”

Biçer, “Çubuk’ta ‘evi yakın’ diyenlere, yumruk atanlara daha iddianame bile yazılmadan bir buçuk ay önce bana soruşturma açıldı; o soruşturma da davaya dönüştü. Ben şiddet çağrısı yapmadım, yapılan şiddeti kınadım. Linç girişimine iddianame yok, şiddeti protesto ettiğim için ben suçluyum” dedi.

Biçer, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Sivas’ta otel önünde bekleyenlerle, Çubuk’ta ev önünde bekleyenler aynı kandan” ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kocaeli'de çöken istinat duvarının altında kalan işçi hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

Rize'de ÇGD, Tüm Bel-Sen kongresini protesto etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...