04 Ekim 2019 17:29

İstanbul’un 5 yılının planlandığı çalıştaya AKP ve MHP katılmadı

Gelecek 5 yılın planlanacağı İstanbul Stratejik Plan Çalıştayı'nın ilk toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya AKP ve MHP'li belediye başkanları katılmadı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Gelecek 5 yılın planlanacağı İstanbul Stratejik Plan Çalıştayının ilki gerçekleştirildi. Açılış konuşması yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çalıştaya katılmayan MHP’li ve AKP’li belediye başkanlarına tepki gösterdi. Tüm belediye meclis üyelerini çalıştaya davet ettiklerini belirten İmamoğlu, katılmayanlar için, “Burada olmayacaksınız da nerede olacaksınız?” dedi.

“Bu süreci şeffaf şekilde yürüteceğiz” diyen İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Şeffaflık bizim özellikle yönetimimizin temel unsurlarından biri olacak. Özellikle şeffaflığı destekleyecek olan en kıymetli refleks de demokratik katılımı güçlendirmek. Bu güçlendirmeyi lafta değil uygulamada da var etmek. Bugün buluşmamız tam da bunun göstergesi. İBB nezdinde belediye başkanlarımız meclis üyelerimiz var. Her siyasi partinin meclis üyesini davet ettik. CHP ve İyi Partinin meclis üyesi arkadaşlarımız katıldı. Belediye başkanlarımızdan izinli olanlar var. Niye katılmadı diyerek yargılamak istemiyorum. Böyle bir tavra, böyle bir ortama ne yazık ki Türkiyemiz alışık değil. Yadırgamıyorum ve siyaseten asla ve asla yok sayıp kınamıyorum. Böyle bir ortama alışık değilim halbuki alışmalıyız, birbirimizi bu yönde ikna etmeliyiz. Burada bulunan arkadaşlarımız, bulunamayan arkadaşlarımıza siyasi bir nispet yapar gibi değil, ‘Keşke olsaydınız, olursak bir arada üretiriz, bir dahakine sizi bu tür toplantıları aramızda görmek istiyoruz’ diyelim. Türkiyemizin en önemli hususu, geleceği okuma konusunda bir stratejik plan çalıştayımızdır. Orada olmayacaksınız da nerede olacaksınız? Tümüyle siyaset dışı birazdan konuşulacak işte. Bir grup çalışmasının ürünü olarak bütün görüşler ortaya konulacak.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Hayvan hakları savunucularından TBMM'ye çağrı: Hayvanlardan taraf ol

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de çöken istinat duvarının altında kalan işçi hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...