04 Ekim 2019 18:24

CHP Milletvekili Müzeyyen Şevkin: “Adana’da çocuklar okulsuz kalıyor”

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, velilerin okul isteğine kayıtsız kalınmasına TBMM’de tepki gösterdi.

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin

Paylaş

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana’da kısa bir süre önce açılan okullarda başta fiziki koşulların yetersizliği olmak üzere birçok sorun yaşandığına dikkat çekerek “Eğitim-öğretimi önceliğimize almadığımız sürece topyekûn bir kalkınmadan bahsetmemiz mümkün görünmüyor” dedi.

KARAHAN’DA İLKÖĞRETİM OKULU YOK

Adana’nın Çukurova İlçesi Karahan Mahallesi’nde yıllardan bu yana ilköğretim okulu talebinde bulunan vatandaşların bu talebinin nedense karşılanmadığını ifade eden Dr. Şevkin, “Böylesine kutsal ve önemli bir talep tüm resmi kurumlara yapılan resmi müracaatlara rağmen bugüne kadar yanıt bulmuyorsa ve vatandaş sürekli oyalamayla geçiştiriliyorsa burada bir sorun var demektir” diye konuştu.

SARIÇAM’DA OKUL SORUNU

Yine Adana’nın Sarıçam ilçesinde yıllar önce inşaatına başlanan 24 derslikli bir okulun varlığına dikkat çeken Dr. Şevkin, ‘Avrupa Birliği Eğitim Altyapısı Güçlendirme Projesi’ adı altında tabela çakılıp yapılan okulun şu anda atıl durumda olduğunu vurguladı.

Okul binasında tabelanın söküldüğünü, eğitim-öğretimden söz edilemeyeceğini ifade eden Dr. Şevkin, “Okul yapmayacağız, okul açmayacağız da ne yapacağız. Sayın Milli Eğitim Bakanının bu sese kulak vermesini ümit ediyorum. Çocuklar okulsuz kalmasın” şeklinde konuştu. (Adana/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Selçuk Bayraktar'ın yöneticisi olduğu fabrikanın alanı özel endüstri bölgesi oldu

SONRAKİ HABER

Suriye’deki cihatçılar "Suriye Milli Ordusu" kurdu, açıklamayı Urfa’da yaptı!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...