03 Ekim 2019 12:46

Tarık Ünlüoğlu için tören düzenlendi

Salı günü yaşamını yitiren oyuncu Tarık Ünlüoğlu için Mecidiyeköy'deki Artı Sahne'de tören düzenlendi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Tedavi gördüğü hastanede salı günü akciğer kanseri nedeniyle yaşamını yitiren oyuncu Tarık Ünlüoğlu için Artı Sahne'de tören düzenlendi.

Törene Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile Selçuk Yöntem, Mehmet Aslantuğ, Altan Erkekli, Tamer Karadağlı ve Ata Demirer'in de aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı, Tarık Ünlüoğlu'nun ailesi, sevenleri ve vatandaşlar katıldı.

Tören Ünlüoğlu'nun hayatını anlatan bir filmle başladı. Ünlüoğlu'nun eşi Gülenay Kalkan'a sahneye çıkarken Selçuk Yöntem eşlik etti. Kalkan, tabuta sarıldı.

İLKER BAŞBUĞ: KENDİSİNİ KARDEŞİM GİBİ HİSSETTİM

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ törende yaptığı konuşmada, "Hepimizin başı sağ olsun. Her şeyden evvel bir dost, bir arkadaş. Kendisini adeta kardeşim gibi hissettim. Sevgili Tarık, çok büyük bir sanatçı. Devlet tiyatrolarından geliyor. Birçok filme, tiyatro oyunlarına kahramanlık etti. Tarık erken gitti. Üzüntümüz büyük. Büyük bir kayıp. Bence boşluğu hemen doldurulamayacak bir sanatçı. Üzüntüm büyük. Her şeyden evvel, kardeşimi kaybettim diyeyim. Tarıkcığım gidiyorsun ama aramızdasın" dedi.

OKTAY KAYNARCA: AĞABEYİMİ KAYBETMİŞ GİBİYİM

Oyuncu Oktay Kaynarca da "Yaşam sevincini içinde olduğu gibi bize aktaran, taşıyan, öğreten, bize yol gösteren ağabey oldu hep. Paşamın söylediği gibi gerçekten ağabeyimi kaybetmiş gibiyim. Ruhu şad olsun, başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

SELÇUK YÖNTEM: BİR MASAYI TERK ETMESİ ASLA İSTENMEYEN BİR KARAKTERDİR

Oyuncu Selçuk Yöntem ise Tarık Ünlüoğlu ile ilgili anılarını anlattı. Yöntem, "Cenazelerde çok gülerdik, çok küstük, çok barıştık. Küsmelerimiz, barışmalarımız çok ilginçti, çok komikti. Toplumlarda aranan bir karakterdir. Bir masayı terk etmesi asla istenmeyen bir karakterdir. Ben burada konuşma yaparken hüzünlenmeyeceğim diye söz verdim. Bir barışma anımızı anlatacağım. Ankara'da dolmuşlar var o zaman. Ben bir arkadaşımla dolmuşa bindim, o da bir arkadaşıyla bindi. Benim yanımdaki arkadaşımı da tanıyor. Araba hareket etti, şoföre parayı uzattı. 'Beyefendi hariç üç kişi alır mısınız' dedi. Ben tabii gülmeye başladım ve barıştık" ifadelerini kullandı.

Artı Sahne'deki törenin ardından Tarık Ünlüoğlu'nun tabutu Levent Afet Yolal Camisine götürüldü. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

"Kavanoz kapağı bile alamadım, üstümdeki gömlek 25 yıllık"

SONRAKİ HABER

ABD ve Rusya aynı gün silah denemeleri yaptıklarını kamuoyuna duyurdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...