03 Ekim 2019 12:27

OMD'de iş bırakan işçilerin talepleri kabul edildi

ODTÜ Mezunları Derneğinde çalışan işçilerin, ücretlerin verilmemesi üzerine iş bırakmasının ardından Temmuz ve Ağustos aylarına ait ücretler yatırıldı.

Fotoğraf: MA

Paylaş

ODTÜ Mezunları Derneği'nde çalışan işçilerin, maaşlarının yatırılmamasına karşı yaptıkları iş bırakma eyleminin ardından Temmuz ve Ağustos aylarına ait ücretler yatırıldı.

ODTÜ Mezunları Derneğinde çalışan Tez-Koop-İş üyesi işçiler, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayı ücretlerinin yatırılmasını, Ekim ayı ücretinin yatırılması konusunda da taahhüt verilmesini talep ediyorlardı. Derneğin lokantasında çalışan Dev Turizm İş üyesi işçilerin talebi ise Temmuz ve Ağustos ayı ücretlerinin yatırılmasıydı. İki sendikanın üyeleri de toplu sözleşme zamlarının ücretlere yansıtılmasını istedi.

TEZ-KOOP-İŞ ÜYELERİNİN EYLEMİ SÜRÜYOR

İşçiler geçtiğimiz günlerde taleplerinin yerine getirilmesi için uyarı olarak bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. Ancak ücretler yatırılmayınca, 1 Ekim Salı günü çalışmama hakkını kullanmaya başladılar. İki gün süren iş bırakma eyleminin ardından, Temmuz ve Ağustos ayının ücretleri zamları ile birlikte dernek ve lokanta işçilerine verildi. İki aylık ücretlerin yatırılmasının ardından Dev Turizm İş ve Tez-Koop-İş üyesi işçiler iş başı yaptı. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Fehim Taştekin: İran’da yakılacak ateş geniş bir coğrafyayı içine alır

SONRAKİ HABER

Sahada çalışan inşaat mühendisi: Elimizde çekiçle hasar tespiti yapıyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...