02 Ekim 2019 13:39

Akademik yıl açılış dersini Barış Akademisyenlerinden Füsun Üstel verecek

2019-2020 akademik yıl açılışı Eğitim Sen ve Dayanışma Akademileri tarafından birlikte yapılacak. 12 Ekim’de yapılacak açılış dersini Prof. Dr. Füsun Üstel yapacak.

Fotoğraf: MA

Paylaş

2019-2020 akademik yıl açılışı Eğitim Sen ve Dayanışma Akademileri tarafından birlikte yapılacak. Ankara’da düzenlenecek açılış dersine “Bu Suça Ortak Olmayacağız” başlıklı bildiriyi imzaladığı için tutuklu kalan barış imzacısı Füsun Üstel katılacak. Açılış dersine ülkenin pek çok kentinden bilim insanlarının katılması bekleniyor.

Açılış dersine ilişkin yapılan açıklamada, “Eğitim Sen ve Dayanışma Akademileri olarak Türkiye’nin dört bir yanından arkadaşlarımızın katılacağı ortak bir açılış dersi yapıyoruz. Üniversitelerin niteliksizleştirilmesine ve piyasalaştırılmasına inat bizler 'içeride' ve 'dışarıda' ısrarla 'Bir aradayız ve buradayız!' demek için insan toplum doğa yararına üniversiteyi savunmaya ve derslerimizi vermeye devam ediyoruz. Ortak başlangıçlarımızı dayanışmaya ve birlikte mücadeleye olan inancımızla güçlendirebilme umudunu daha çok yaşıyoruz ve bu umutla hepinizi ortak açılışa katılmaya, o günü dayanışmanın günü yapmaya davet ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

Prof. Dr. Füsun Üstel tarafından verilecek “Akademi ve Ötesi: İktidar Biçimlerini Yeniden Düşünmek” konulu açılış dersi, 12 Ekim’de yapılacak. Çağdaş Sanatlar Merkezinde düzenlenecek açılış dersi saat 14.00’te başlayacak. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yargı paketi görüşmeleri başladı, muhalefet "reform" eleştirisinde bulundu

SONRAKİ HABER

AKP’li Şehitkamil Belediyesinden 8,6 milyonluk adrese teslim ihale

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa