02 Ekim 2019 16:15

Adanalı sayacılar zam talebiyle iş bırakacak

Maliyetleri artan Adanalı sayacılar zam talebiyle yapacakları iş bırakma eylemi için toplantı yaptı. Toplantıda zam talebi yüzde 50 olarak belirlendi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Volkan PEKAL
Adana

Üretim masrafları artan Adanalı sayacılar zam talebiyle yapacakları iş bırakma eylemi için bir araya geldi. Büyük Saat civarında bulunan arastada yapılan toplantıda konuşan Ayakkabı İmalatçıları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Özay, birlik beraberliği bozmamanın önemine dikkat çekerek “Geçmişte birlik olduk zammımızı aldık. Bir daha olalım, bir daha alalım” dedi. Toplantıda iş bırakmak için bir tarih belirlenmezken, hedef olarak Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki eylemlerde dile getirilen yüzde 50 zam belirlendi.

Elektrikten, ekmeğe, kiraya, suya her şeye zam geldiğini ifade eden Özay, “Biz bu sayayı dikmezsek ayakkabı olmaz. Bu yüzden birlik olup derneğimizi güçlendirelim” dedi. Toplantıya katılan Şahin Usta da geçen sene 4.5 liraya diktikleri bir modelin fiyatının bu sene 3.5 liraya düştüğünü söyledi. Her şeye zam gelirken kendi ücretlerinin geriye gitmesine tepki gösteren Şahin Usta, “Bunun için zam istiyoruz” diye konuştu.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI): Yargı reform paketi ihtiyacın çok gerisinde

SONRAKİ HABER

Ataşehir Belediyesi işçileri, ücretlerin geç ödenmesi üzerine işe 2 saat geç başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...