01 Ekim 2019 11:14

Şule Çet davasında dudak okutma uzmanı bulundu

Tutuklu sanıklar Çağatay Aksu ile Berk Akand arasında Şule Çet’in düşmesinden sonra asansör önünde gerçekleşen diyaloğu çözmeye çalışacak dudak okuma uzmanı bulundu.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Ankara’da, bir plazanın 20’nci katından şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitiren Şule Çet’in ölümüyle ilgili devam eden soruşturmada Ankara 31’inci Ağır Ceza Mahkemesinin talebi üzerine kamera görüntülerinin incelenmesi için aranan dudak okuma uzmanı bulundu.  

Uzun zamandır aranan dudak okuma uzmanının Hacettepe Üniversitesinden emekli olduğu ve şu anda İstanbul’da bulunan bir üniversitede öğretim üyesi olarak görev yaptığı bildirildi. Uzman, tutuklu sanıklar Çağatay Aksu ile Berk Akand arasında Şule Çet’in düşmesinden sonra asansör önünde gerçekleşen diyaloğu çözmeye çalışacak.

NE OLMUŞTU?

Ankara 31’inci Ağır Ceza Mahkemesi dudak okuma uzmanı için, 19 Ağustos’ta Milli Eğitim Bakanlığına bünyelerinde bu konuda uzman kişi bulunup bulunmadığını yazı ile sormuştu. Bakanlıktan gelen cevap yazısında ise “Araştırmalar sonucu bakanlık bünyesinde görev yapan dudak okuma uzmanının bulunmadığı anlaşılmıştır” denilmişti. 

Mahkemenin daha önce de yazı yazdığı TRT ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kriminal Daire Başkanlığı da, bünyelerinde dudak okuma konusunda uzman kişi bulunmadığını belirtmişti. Şule Çet ailesinin avukatları ise bakanlığın olumsuz yanıtının ardından dudak okuma konusunda uzman kişilerden oluşacak bilirkişi kurulu oluşması için mahkemeye başvuracağını dile getirmişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Tam 125 yıldır uygulanmayan deprem raporu

SONRAKİ HABER

Cumartesi İnsanları'ndan Halil Şahin hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...