01 Ekim 2019 08:46

Gazeteci Rahmi Yıldırım yarın hakim karşısına çıkacak

Gazeteci ve Yazar Rahmi Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a hakaret suçlamasıyla yargılanacak. Yıldırım'ın hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteniyor.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Gazeteci-Yazar Rahmi Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a hakaret suçlamasıyla yargılanacak. Rahmi Yıldırım'ın “Genelkurmay başkanı için çok üzülüyorum!” başlıklı yazısı nedeniyle hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteniyor.

12 Eylül Darbesi döneminde ordudan atılan subaylardan, Gazeteci-Yazar ve Türkiye Gazeteciler Sendikası Disiplin Kurulu Başkanı Rahmi Yıldırım hakkında “Genelkurmay başkanı için çok üzülüyorum!” başlıklı yazısı nedeniyle dava açıldı. Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral Hulusi Akar’a hakaret etmekle suçlanan Yıldırım’ın 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyor. Askeri Darbelerin Asker Muhalifleri Derneği ADAM-DER’in de kurucu başkanı olan Yıldırım’ın yargılanmasına, 2 Ekim’de (yarın) Gölbaşı 3. Asliye Ceza Mahkemesinde başlanacak.

Rahmi Yıldırım’ın kendi blog sayfasında 3 Şubat 2017 tarihinde yayımladığı yazı, Akar’ın daha önce “Onbaşı bile olamayacak kimselerin general olduğu memleket” dediği için davacı olduğu Hasan Karakaya hakkında “Türk gazeteciliğinde yeri doldurulmayacak bir boşluk oluştu” diye taziye mesajında bulunmasını, albayın kendisinden değil astsubaydan emir aldığını anlatarak dert yanmasını, Şeriatçı Yazar Nuri Pakdil’i ziyaret etmesini konu alıyordu. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Anayasa Mahkemesi, OHAL'de eylem yasağına hak ihlali dedi

SONRAKİ HABER

Ferhat Tunç müzik yaşamının 40'ncı yılını kutladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...