29 Eylül 2019 11:43

CHP'li Salıcı: Kızılması gereken mülteciler değil hükümetin yanlış politikasıdır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı: Onlar savaştan uzak kalmak için Türkiye'ye geldiler. Kızılması ve eleştirilmesi gereken hükümetin yanlış politikasıdır.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Antalya'nın Muratpaşa ilçesindeki bir otelde CHP'nin Antalya, Burdur, Isparta, Karaman ve Konya teşkilatlarının katıldığı bölge toplantısında yaptığı konuşmada mülteci konusuna değindi. Salıcı mültecilere kızmanın bir anlamı olmadığını ifade ederek, “Hiç kimse kendi vatanını bırakıp başka bir ülkeye gitmek istemez. Onlar savaştan uzak kalmak için Türkiye'ye geldiler” dedi.

AA’da yer alan habere göre, İstanbul'da 23 Haziran'daki seçimin yerel olmasına karşın tüm Türkiye'nin seçimlerine dönüştüğüne dikkati çeken Salıcı, "Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir oyla seçimi kazandı." ifadesini kullandı.Salıcı, "25 yıl sonra Adana kazanıldı. Mersin, Antalya kazanıldı. 25 yıl sonra İstanbul ve Ankara kazanıldı. Dolayısıyla sadece İstanbul seçimlerinin başarısı değil, yaygın CHP örgütlerinin mücadelesiyle ve hayatlarında belki de ilk defa CHP'ye oy vermiş yurttaşlarımızın çabalarıyla bir yerel seçim başarısı kazandık. Bu yerel seçim başarısı, CHP'nin iktidara yürüyüşünde önemli bir nokta." diye konuştu. 

MÜLTECİLERE KIZMANIN ANLAMI YOK

İstanbul'da CHP tarafından Suriye Konferansı düzenlendiğini aktaran Salıcı, Suriye'deki savaştan Türkiye'nin çok etkilendiğini ve yanlış politikalar sonucu 4 milyon Suriyelinin Türkiye'ye gelip yerleştiğini dile getirdi. Salıcı, savaştan kaçan ve o savaş ortamında yaşamak istemediği için Türkiye'ye gelen mültecilere kızmanın doğru olmadığını altını çizerek şunları ifade etti: Hiç kimse kendi vatanını bırakıp başka bir ülkeye gitmek istemez. Onlar savaştan uzak kalmak için Türkiye'ye geldiler. Kızılması ve eleştirilmesi gereken hükümetin yanlış politikasıdır. CHP önümüzdeki günlerde Türkiye'nin temel sorunlarıyla ilgili muhalefette söylemiş olduklarını daha derli toplu bir şekilde iktidara hazırlık yolunda gözden geçirecek. Bunlardan birisi Suriye Konferansı'ydı." (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Almanya’da ırkçılar silahlanıyor

SONRAKİ HABER

Grevdeki ABD’li işçilerden Türkiyeli işçilere mesaj: Sizlerle birlikteyiz!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...