29 Eylül 2019 10:49

AKP’li eski Çorum Belediye Başkanı kreş parasıyla Kur'an kursu yaptırmış

Çorum’un AKP’li eski belediye başkanı Muzaffer Külcü döneminde kreş yapımı için alınan ihaleyle 477 bin TL harcanarak Kuran kursu yaptırıldığı ortaya çıktı.

Fotoğraf: Tedaş İntra Web

Paylaş

Yolsuzluk iddiaları ile gündeme gelen AKP’li Eski Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü döneminde “Gündüz Bakımevi ve Kreş Yapımı” 477 bin TL ihale bedeli ile bir şirkete verildi. 

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; iki farklı firmanın katıldığı ihale tamamlansa da “Kreş projesi” hayata geçirilmedi, yerine Kur’an kursu yapıldı. Çorum Belediye Meclisi’nin CHP’li Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, kreş yapılacağı iddia edilen yere Kuran kursu inşa edilmesine tepki gösterdi.

AKP’li eski Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 2012 yılında irtikap ile ihaleye fesat karıştırma suçlarından yargılanmaya başladığı ve 2013 yılında da beraat ettiği davadan yeniden yargılanacak. AKP tarafından 30 Ocak 2018 yılında istifası istenen Külcü'nün istifa etmesinin ardından Sayıştay raporlarındaki usulsüzlükler gündem oldu. Külcü’nün akrabalarını işe aldırdığı da geçtiğimiz aylarda ortaya çıktı. Çorum 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından açılan davada Külcü ile yedi meclis üyesi yargılandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dikili'de yüzlerce kişi doğa talanına karşı yürüdü

SONRAKİ HABER

Beşar Esad’dan Türkiye’ye yanıt: Kuzeyden gelen boş sesler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...