29 Eylül 2019 05:26

Bir kayyum klasiği daha: Gofret, dürüm, kek, kandil simidi, lokum...

Van Edremit Belediyesine atanan kayyumun lokuma 176 bin TL, kandil simidine 152 bin TL, Kek, meyve suyu ve gofrete ise 139 bin 946 TL harcadığı ortaya çıktı.

Fotoğraf: Edremit Belediyesi

Paylaş

HDP’li belediyelere atanan kayyumların yaptığı baklava, fıstık, hediyelik eşya, kadayıf alımlarına bu kez de lokum, meyve suyu ve kekler eklendi.

Van'ın Edremit Belediyesine 2016'da atanan kayyum Atıf Çiçekli'nin belediye bütçesinden yaptığı harcamalar dikkat çekti. Göreve başladığı 11 Eylül 2016 tarihinden 31 Mart 2019 yılına kadar belediyenin bütçesinin büyük bir bölümünü belediye dışındaki diğer kurum ve kuruluşlara harcayan kayyum Çiçekli'nin en dikkat çeken harcamalarının başında ise lokum, gofret, çiğ köfte, tavuk-dürüm, kandil simidi, kek, meyve suyuna verdiği paralar yer alıyor.

LOKUM, KEK, GOFRET...

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, kayyum Çiçeklinin görevde kaldığı tarihler arasında lokuma 176 bin TL; kandil simidine 152 bin TL; kek, meyve suyu ve gofrete 139 bin 946 TL, tulumba ve baklava alımına 56 bin TL; tavuk dönere 373 bin 302 TL; düğün bohçasına 40 bin 460 TL harcadı.

İlçede 3 kez düzenlenen “Ayran aşı balık başı” festivaline yapılan 343 bin 248 TL’lik harcamanın neredeyse 200 bin TL'sine yakınının süsleme ve reklam giderlerine ayrılması da dikkat çekti.

TOPLAM MİKTAR ALIMI AŞTI

Belediyeden yapılan ve "doğrudan alımı" aşan bir çok harcamanın iki, üç ya da dört bölüme ayrılarak aynı isimle tekrar doğrudan alım yapıldığı belirlendi. Ortaya çıkan belgelere göre; 14 Ağustos 2018 günü belediye, tavuk dürüm ve ayran için toplam 276 bin TL harcama yaptı. Ancak doğrudan alımı aşan bu miktar için ihaleye çıkması gereken belediye, aynı gün içerisinde 276 bin TL'yi; 69 bin, 69 bin, 70 bin ve 68 bin TL'ye bölerek Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü üzerinden aynı isimle 4 doğrudan alım gerçekleştirdi. Belediyeye bağlı Aile Danışma Merkezi'nin (ADEM) ihtiyaçlarının giderilmesi için aynı gün içerisinde 76 bin, 66 bin ve 65 bin TL'lik malzeme alımını gerçekleştirdi. Tüm alımlar yine bölünerek doğrudan teminle sağlandı.

BÜTÇE KAYMAKAMLIĞA AKMIŞ!

Kayyum Çiçekli yine belediye bütçesinin büyük bir bölümünü kendi kaymakamlık binası, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na (SYDV) aktardığı ortaya çıktı.

Kayyum Atıf Çiçekli'nin başında olduğu Kaymakamlık binasının neredeyse tüm ihtiyaçları da yine belediye bütçesinden karşılandı. Kaymakamlık binasına 77 bin TL mobilya alan Çiçekli, kaymakamlık perdesine 6 bin, tefrişat malzemelerine 77 bin, kaymakamlık lojmanının bakımına 76 bin 818, çiçek ve saksı alımına 6 bin, inşaat malzemesi alımına 33 bin 335, bakım onarıma 21 bin 21, yine bir kez daha yapılan onarıma ise 63 bin TL olmak üzere yaklaşık 500 bin TL'yi aşkın harcama yaptı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde En İyi Film 'Nuh Tepesi'

SONRAKİ HABER

Yemen açıklarında 55 kişiyi taşıyan feribot kayboldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...