28 Eylül 2019 14:38
Son Güncellenme Tarihi: 28 Eylül 2019 20:03

Bursa'da kayıp olduğu iddia edilen çocukların, annelerinin yanında olduğu belirtildi

Bursa Kestel'de babaları tarafından polise kayıp oldukları yönünde bilgi verilen 5 ve 7 yaşlarındaki iki kardeşin annelerinin yanında olduğu ortaya çıktı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Bursa'nın Kestel ilçesinde çocukları 5 ve 7 yaşındaki iki kardeşin 2 gündür kayıp olduğunu iddia eden çocukların babası Ercan Ç, ''Sağlıklarından endişe ediyorum. Anneleri ile ayrı yaşıyoruz. Karakola başvurduk, annesi de gelip ifade verdi. Çocuklarımın bulunmasını istiyorum. Okula diye gittiler ancak bir daha haber alamadık" diyerek ifade vermişti. Bursa Valisi Yakup Canbolat, kayıp olduğu öne sürülen Mustafa Çınar ve Efe Çınar'ın güvende olduğunu, kayıp olmadıklarını belirterek "Savcılık olaya el koymuştur. Babanın karakola yaptığı müracaatı sonrası araştırma yapıldı. Yapılan inceleme sonrası babanın farklı ifadeler kullanmasından çocukların annelerinde olduğu ortaya çıktı. Anne, çocukların babadan şiddet gördüğünü ileri sürerek babadan uzaklaştırmış. Dosya savcılıkta Bursalıların içi rahat olsun. Polisimiz ve jandarmamız bu ve benzeri olaylarda her zaman teyakkuz halindedir" açıklamasını yaptı.

NE OLMUŞTU?

Bursa'nın Kestel ilçesinde, öğle yemeğine geldikleri evden okula geri dönmek için çıkan iki kardeşten haber alınamaması üzerine çocukların babası polise başvurmuştu. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yargıtay Mavi Marmara için tazminat yolunu açtı: Muhatap Türkiye hükümeti

SONRAKİ HABER

Diyarbakır Kitap Fuarı’nda "İlhan Sami Çomak Şiiri" söyleşisi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa