28 Eylül 2019 06:59

Sevgilisi tarafından asansör boşluğuna itilen kadın yaşam savaşı veriyor

Sevgilisi Mustafa Kafes tarafından asansör boşluğuna itilen üniversite öğrencisi Tuğçe Ülkü Gürbüz hastanede yaşam mücadelesi veriyor. Mustafa Kafes tutuklandı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Konya'da, üniversite öğrencisi Tuğçe Ülkü Gürbüz, tartıştığı aynı üniversitede görevli araştırma görevlisi Mustafa Kafes'in kendisini itmesi sonucu asansör boşluğuna düşerek, ağır yaralandı. Genç kadın hastanede yaşam mücadelesi verirken Mustafa Kafes tutuklandı. 

Necmettin Erbakan Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Tuğçe Ülkü Gürbüz, aynı üniversitenin Sağlım Bilimleri Fakültesi'nde araştırma görevlisi olan arkadaşı Mustafa Kafes ile 25 Eylül günü, saat 02.00 sıralarında arkadaşları Yasemin İ.'nin oturduğu binaya geldi.

Selçuklu ilçesi İhsaniye Mahallesi Kirmani Sokak'taki bir aparmanın giriş katında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Bu sırada araştırma görevlisi Kafes, Tuğçe Ülkü Gürbüz'ü itekledi. Asansör kapısından boşluğuna düşen Tuğçe Ülkü Gürbüz, Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Gürbüz, ağır yaralı olarak getirildiği hastanede hemen ameliyata alındı.

"ALKOLLÜYDÜM, HATIRLAMIYORUM"

Gözaltına alınan Mustafa Kafes ise polise verdiği ilk ifadesinde, neden tartıştıklarını hatırlamadığını ve alkollü olduğunu söyledi. Kafes, sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkemece tutuklandı. 

 Asansörün soruşturma kapsamında bilirkişi tarafından da inceleneceği öğrenildi. 

"BEYİN ÖDEMİ NEDENİYLE UYUTULUYOR"

Gürbüz'ün ameliyatını gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi Alpaslan Eylen, ''Beynin çeşitli bölgelerinde kanamalar olduğunu gördük. Bunu cerrahi yolla boşalttık. Hasta ameliyata girmeden önce komadaydı, solunum yetmezliği vardı. Ameliyattan sonra, kanamalar gidince gözlerini açmaya başladı. Ancak beyin ödemi olduğu için uyutmaya karar verdik. Sırtında da düşmeye bağlı omurga kırıkları var. Omurga kırığıyla ilgili de ameliyat yapacağız. Bu akşam uyandırmaya çalışacağız'' dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Domates üreticisi düşük fiyatlardan şikayetçi

SONRAKİ HABER

Edirne Belediyesi, SGK borçlarına karşı 5 arsayı ipotek gösterdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...