28 Eylül 2019 05:54

Öğretmen Nigar Özçelik okulda velinin saldırısına uğradı

Mersin’de öğretmenlik yapan Nigar Özçelik, veli tarafından darbedildi. Şüpheli gözaltına alındı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Mersin’de Sınıf Öğretmeni Nigar Özçelik, öğrenci velisi tarafından darbedildi.

Hastanede tedavisi tamamlanan Özçelik'in şikayeti üzerine saldırıyı gerçekleştiren veli gözaltına alındı.

Olay, merkez Mezitli ilçesindeki Vali Şenol Engin İlkokulunda meydana geldi. Sınıf öğretmeni Nigar Özçelik, önceki gün koridorda bir öğrenciyi sınıfa girmesi konusunda uyardı. Ertesi gün okula gelen öğrencinin anne ve babası çocuklarını ittiğini öne sürdükleri Özçelik ile tartıştı. Öğrencinin babası tartışma sırasında Özçelik'e saldırdı. Diğer öğretmenlerin müdahalesi ile saldırgan veli uzaklaştırılırken, aldığı darbelerle yaralanan öğretmen Özçelik, okula çağrılan ambulansla Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Nigar Özçelik, tedavisi tamamlandıktan sonra emniyete giderek şikayetçi oldu.

ÖĞRENCİLERİN GÖZÜ ÖNÜNDE DARBEDİLDİ

Olayın sınıfta derse girdiği sırada meydana geldiğini belirten Özçelik, “Bir kadın sınıfın kapısını açtı. Ben de yardımcı olmak amacıyla buyurun dedim. Kadın birden bana hakaret etmeye başladı, ‘Sen benim oğlumu nasıl tutarsın. Sınıfına itersin’ diye. Ben de olayı açıklamaya çalıştım, bana kötü cümleler kullandı. ‘Birazdan eşim gelecek görürsün sen’ dedi. Daha sonra eşi geldi, ona da açıklamaya çalıştım. Saçımı tutup çekti. Bunun üzerine ben kaçtım. Yeniden saçımdan yakalayarak sınıfın kapısına sıkıştırdı, vurdu. Kapı da açık, çocuklar da gördüler. Öğretmen arkadaşlar beni kurtarmaya çalıştılar. Bunun üzerine çocuklar ağladı, ben de kendimden geçtim” dedi.

Olayın duyulmasının ardından Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serbülent Sevdi hem bir kadına hem de bir öğretmene yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu belirterek, Özçelik'e geçmiş olsun dileklerini iletti.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, şüpheli veli Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. (Mersin/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kredi kartı faiz oranları düştü, yeni faiz oranları 1 Ekim’de yürürlüğe girecek

SONRAKİ HABER

Cizre’de bir kişi kaymakamlık binasından atladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...