27 Eylül 2019 14:39

Mersin'de öğrenci velisi tarafından darbedilen kadın öğretmen tedavi altına alındı

Mersin Mezitli'de Vali Şenol Ergin İlkokulunda görevli olan Sınıf Öğretmeni Nigar Özçelik, bir öğrencinin babası tarafından darbedildi. Özçelik tedavi altına alınırken saldırgan gözaltına alındı.

Wikimedia Commons

Paylaş

Mersin'de öğrenci velisi tarafından darbedilen kadın öğretmen hastanede tedavi altına alındı.

AA'da yer alan habere göre merkez Mezitli ilçesindeki Vali Şenol Engin İlkokulunda görevli olan Sınıf Öğretmeni Nigar Özçelik, koridor nöbetçisi olduğu gün bir öğrenciyi sınıfa girmesi konusunda uyardı. Ertesi gün okula gelen öğrencinin anne ve babası, öğretmenin çocuklarını ittiğini öne sürdü. Öğrencinin babası yaşanan tartışma sırasında Nigar Özçelik'i darbetti.    

Aldığı darbeler nedeniyle yaralanan Özçelik, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Özçelik, hastanede kendisine yapılan ilk müdahalenin ardından yaptığı açıklamada şunları aktardı: Zil çaldıktan sonra sınıfıma girdim. Bir kadın kapıyı açtı, tanımıyorum, benim öğrencimin velisi değil. Sınıftan çıkınca birdenbire 'Sen kim oluyorsun da benim çocuğuma müdahale ediyorsun. Şimdi kocam gelecek görürsün' diye bağırmaya başladı. Sonrasında tekrar sınıfıma girdim. Sonrasında bir adam geldi, saçlarımı tutup, kapıya sıkıştırdı. Tekrar içeriye kaçtım. Devamını hatırlamıyorum ama kapıdan kaçmışım adam da arkamdan gelmiş.

Olaydan dolayı büyük üzüntü yaşadığını belirten Nigar Özçelik, "Sadece benim öğrencilerim değil, tüm öğrenciler olaya şahit oldu, bazıları ağladı. Söz konusu öğrenci ise bir gün öncesinde ders sırasında bağırıyordu, ben de çıkıp sınıfa girmesi için uyardım. Sınıfın kapısını açarak öğrenciyi içeriye soktum, hepsi bu. Öğrenciyi de velisini de tanımıyorum" diye konuştu.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken şüpheli şahıs Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Ilısu Barajı nedeniyle köyleri boşaltılan köylüler: Geçmişimiz su altında kaldı

SONRAKİ HABER

Trump-Zelenskiy görüşmesinde Almanya da var

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...