27 Eylül 2019 09:19

Kıyı balıkçıları kredi borçlarına bir yıllık erteleme talep ediyor

Ordu Kumbaşı Balıkçı Barınağı Kooperatifi kıyı balıkçılarının ekonomik olarak mağdur olduğunu söyledi, kredi borçlarının bir yıl ertelenmesini talep etti.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ordu Kumbaşı Balıkçı Barınağı Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir, 1 Eylül'de girilen av sezonunun, balıkçıların beklediği gibi başlamadığını belirterek, “Kıyı balıkçılarımız gerçekten mağdur durumda. Kredi borçlarının 1 yıl ertelenmesini istiyoruz” dedi.

Kumbaşı Balıkçı Barınağı Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir, “Balıkçılarımız mağdur oldu; çektikleri krediler, ödemeleri var. Devletin buna yardımcı olmasını veya kredilerin 1 yıl ertelenmesini istiyoruz. Kıyı balıkçılarımız bankalarda kredi konusunda sıkıntı yaşıyor. Balıkçılarımız bankalara müracaat ettiklerinde kendilerinden tapu isteniyor. Balıkçılarımızın 150-200 bin liralık kayıkları var ama yeterli gelmiyor. Arkadaşlarımızın çoğu geri dönüyor, kredi alamıyor. Balıkçılarımızın bu sektörü sürdürebilmesi için krediye ihtiyaçları oluyor. Kesinlikle kredi desteği olması lazım” diye konuştu. (Ordu/DHA)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Trump 28 liderle görüştü; Erdoğan’la sadece poz verdi

SONRAKİ HABER

Kuran kursunda istismar davası: Duruşma 10 Aralık'a ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...