27 Eylül 2019 09:19

Kıyı balıkçıları kredi borçlarına bir yıllık erteleme talep ediyor

Ordu Kumbaşı Balıkçı Barınağı Kooperatifi kıyı balıkçılarının ekonomik olarak mağdur olduğunu söyledi, kredi borçlarının bir yıl ertelenmesini talep etti.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ordu Kumbaşı Balıkçı Barınağı Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir, 1 Eylül'de girilen av sezonunun, balıkçıların beklediği gibi başlamadığını belirterek, “Kıyı balıkçılarımız gerçekten mağdur durumda. Kredi borçlarının 1 yıl ertelenmesini istiyoruz” dedi.

Kumbaşı Balıkçı Barınağı Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir, “Balıkçılarımız mağdur oldu; çektikleri krediler, ödemeleri var. Devletin buna yardımcı olmasını veya kredilerin 1 yıl ertelenmesini istiyoruz. Kıyı balıkçılarımız bankalarda kredi konusunda sıkıntı yaşıyor. Balıkçılarımız bankalara müracaat ettiklerinde kendilerinden tapu isteniyor. Balıkçılarımızın 150-200 bin liralık kayıkları var ama yeterli gelmiyor. Arkadaşlarımızın çoğu geri dönüyor, kredi alamıyor. Balıkçılarımızın bu sektörü sürdürebilmesi için krediye ihtiyaçları oluyor. Kesinlikle kredi desteği olması lazım” diye konuştu. (Ordu/DHA)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Trump 28 liderle görüştü; Erdoğan’la sadece poz verdi

SONRAKİ HABER

Mamaklı kadınlar ekonomik krizi tartıştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...