26 Eylül 2019 18:00

Milyonfest'in Kaymakamlık yasağı kaldırıldı

Milyonfest'e Kaymakamlık tarafından izin verilmediğinin duyurulmasının ardından karar iptal edildi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Eskişehir'de Milyon Yapım tarafından düzenlenen Milyonfest etkinliğinin başlamasına saatler kala Kaymakamlık tarafından izin verilmediğinin duyurulmasının ardından karar iptal edildi. Bugün başlayan festival, 29 Eylül'de son bulacak.

Tepebaşı Kaymakamlığı iptal gerekçesinin nedenlerini "yaşanan adli vakalar, okullara yakınlık, trafik sıkışıklığı" şeklinde sıralamıştı. Milyon Yapım'ın sahibi Umut Kuzey açıklama yaparak, "Milyonfest olarak, Türk gençliğinin sosyal boşalmasına ve gençlerin özgür alanlarını korumaya devam ediyoruz. Her zamanki gibi mülki amirlere yaptığımız başvuruların, festivalden bir gece önce iptal edildiği açıklandı. Öğrenci kenti Eskişehir için özellikle bizi son derece üzen bir karardı. Kararın üzerine gittik. Devletin koyduğu kurallara uyarak her zaman dikkat ettik. Sonuna kadar mücadelemizi verdik. Bu sabah saat 9:30'da 1. İdare Mahkemesi'ne yaptığımız başvuru, az önce sonuçlandı. Yürütmenin durdurulmasına karar verildi. Festivali yapabileceğiz. Yüce Türk adaletine inancımızı bir kat daha artıran bu karardan sonra müjdeyi verdik" dedi.

20 bin biletin satıldığı ve 28 sanatçının yer aldığı programda bu yıl; Athena, Şebnem Ferah, Selda Bağcan, Teoman, Pentagram, Ceza, Sertab Erener gibi müzisyen ve gruplar konser verecek.

MİLYON YAPIM AÇIKLAMA YAPMIŞTI: ESKİŞEHİR'E YAKIŞMIYOR

Festival organizatörü Milyon Yapım tarafından yapılan açıklamada "Sahne alacak 28 sanatçının, aylardır bu festival için çalışan mesai arkadaşlarımızın, festivale bilet alan binlerce gencin emeğini, heyecanını hiçe sayarak geçtiğimiz yıllarda yaşanan adli vakalar, okullara yakınlık, Tepebaşı Zabıta Müdürlüğünün olumsuz raporu, trafik sıkışıklığı ve çevredeki yerleşim yerlerinden gelen şikayetler gibi bizi ikna etmekten çok uzak mazeretlerle festival iptal edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Böyle bir engellemenin Eskişehir’e yakışmadığı vurgulanan açıklamada, "Her türlü endişeyi sahiplenen bir organizasyon firması olarak Tepebaşı Kaymakamı Sayın Dr. Erdinç Yılmaz’ı kamuoyu huzurunda kararını ivedilikle yeniden gözden geçirmeye davet ediyoruz." denildi. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ankara'da yolsuzluk soruşturması: 23 kişi gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

Komşu yardımlarıyla alınan soba yokluktan yanmıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...