26 Eylül 2019 09:06

Bingöl'de okulda cıvadan zehirlenen 7 çocuk yoğun bakımda

Bingöl'de Merkez Sancak ilk ve ortaokulunda açıkta bırakılan cıvadan etkilenenlerin sayısı 100’e çıkarken, 7 çocuğun yoğun bakımda tutulduğu ve hayati tehlikelerinin olduğu öğrenildi.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Bingöl'de Merkez Sancak İlk ve Ortaokulu'nda açıkta bırakılan cıvadan etkilenenlerin sayısı 100’e çıkarken, 7 çocuğun yoğun bakımda tutulduğu ve hayati tehlikelerinin olduğu öğrenildi.

Bingöl'de Merkez Sancak İlk ve Ortaokulu'nda 16 Eylül günü 47 öğrenci, 5 öğretmen, 1 okul çalışanı, okul laboratuarında açıkta bırakılan cıvadan dolayı zehirlendi. Cıvadan etkilenen 47 öğrenci, 5 öğretmen ve 1 okul çalışanın tedavisi sürerken, cıvadan etkilenen çocukların sayısı 100’e çıktı.

7 ÇOCUK YOĞUN BAKIMDA

Okul dolabında buldukları cıvayı oyun hamurunun içine yerleştirip eve götüren çocukların aile bireylerinin de cıvadan etkilendiği öğrenildi. Zehirlenen çocukların 7’sinin Elazığ Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olduğu, kemoterapi gördükleri ve hayati tehlikelerinin olduğu belirtilirken, 93 kişinin ise Bingöl’de çeşitli hastanelerde tedavilerinin devam edildiği öğrenildi. (Bingöl/MA)

 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Kârı düşen özel okul patronları MEB’e sığındı: Özel okul açılışları dondurulsun

SONRAKİ HABER

Tuzla’da fabrika çatısında yangın çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...