25 Eylül 2019 14:59

Mersin'de halk polipropilen tesisinin ÇED toplantısına engel oldu

Mersin'in Akdeniz ilçesinde kurulmak istenen polipropilen tesisi için yapılacak ÇED toplantısına mahalle halkı engel oldu.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Mersin’in merkez Akdeniz ilçesinde kurulacak olan polipropilen üretim tesisi için yapılması planlanan ÇED bilgilendirme toplantısı, mahalle halkının tepkisi sonucu yapılmadı.

DHA'da yer alan habere göre, Petro-kimya sektöründe üretim yapan İstanbul merkezli şirket, Akdeniz ilçesi Karaduvar Mahallesi mevkiinde kuracağı polipropilen üretim tesisi Çevresel Etkileri Değerlendirme (ÇED) raporu hazırladı. Tesis için ÇED bilgilendirme toplantısı yapılmak istendi. Karaduvar Mahallesi’nde bir kahvede yapılmak istenen toplantıya gelen şirket yetkilileri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevlileri, mahalle halkının tepkisiyle karşılaştı.

Mahalleliler, davul çalarak toplantı için gelenlerin konuşmasına izin vermedi. Sık sık alkış tutan ve ıslık çalan halk, yetkililerin kahveyi terk etmesini istedi. Bunun üzerine toplantı için gelenler kahveden ayrıldı. Mahalle halkı imza toplayarak toplantının yapılmadığını tutanak altına aldı.

(HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ali İsmail Korkmaz silüetinin karalanmasını teşhir eden öğrencilere hapis cezası

SONRAKİ HABER

Julian Assange, ABD'ye iade davasında hakim karşısına çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...