25 Eylül 2019 06:29

Hastanede sıra gecesi meclis gündeminde: Hastane mi, eğlence merkezi mi?

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana Şehir Hastanesi’nde öğle saatinde gerçekleşen ‘sıra gecesi’ni meclis gündemine taşıdı.

Fotoğraf: CHP

Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana Şehir Hastanesinde öğle saatinde gerçekleşen ‘sıra gecesi’ eğlencesini meclis gündemine taşıdı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi sunan Dr. Şevkin, hastanedeki eğlencenin kamuoyunun da tepkisini çektiğine işaret etti. Dr. Şevkin, “Kamu-özel işbirliği modeli ile gerçekleşen ve son olarak Sayıştay raporuna göre kemoterapi ilacı hazırlanması için Elazığ’da 1 TL ödenmesine karşılık aynı ilaç için 356 TL ödemeyle gündeme gelen Adana Şehir Hastanesinde bu kez de personel ve yöneticilere öğle yemeği tatilinde ‘sıra gecesi’ düzenlenmiştir” dedi.

Dr. Müzeyyen Şevkin, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın şu sorulara yanıt vermesini istedi:

  • Adana Şehir Hastanesindeki yöneticilere ve personele öğle yemeği esnasında ‘sıra gecesi’ düzenlenmesindeki amaç nedir?
  • Resmi kurumda mesai saatlerinde düzenlenen müzikli eğlence; devlet kurumu ciddiyetine yakışmadığı gibi hastanede tedavi gören, şifa arayan hastalara karşı bir hakaret niteliği taşımaz mı?
  • Çalışanlara moral-motivasyon bahane ediliyorsa mesai saatleri dışında, hastane dışındaki bir mekanda organizasyon yapılması daha doğru olmaz mıydı?
  • Sıra gecesi düzenleme kararını kim vermiştir? Sorumlular hakkında soruşturma açılmış mıdır?
  • Türkiye’deki diğer şehir hastanelerinde de böyle bir uygulama var mıdır?
  • Sayıştay raporuna göre, Elazığ'da 1 TL ödenen kemoterapi ilacı hazırlanmasına, Adana Şehir Hastanesi’nde 356 TL ödenmesinin nedeni nedir? (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Rize'de dolgu havalimanı inşaatındaki heyelanda bir işçi yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Ferhat Tunç müzik yaşamının 40'ncı yılını kutladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...