24 Eylül 2019 09:15

Zeki Müren ölümünün 23. yılında mezarı başında anıldı

Türk sanat müziğinin unutulmaz isimlerinden besteci ve ses sanatçısı Zeki Müren ölümünün 23'üncü yılı dolayısıyla Bursa'daki mezarı başında anıldı.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Türk sanat müziğinin unutulmaz isimlerinden besteci ve ses sanatçısı Zeki Müren'in vefatının 23'üncü yılı dolayısıyla Bursa'daki mezarı başında anma etkinliği düzenlendi. Anma törenine sanatçının yakınları, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve TSK Mehmetçik Vakfı yöneticileri, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile hayranları katıldı.

Zeki Müren'in yeğeni Sevtuğ Olgaç, törende yaptığı konuşmada, vakıfların yöneticilerine ve etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

Lisenin öğretmenlerinden Nermin Aydın ise Müren'in sanatını en üst seviyede icra eden bir sanatçı olduğunu söyledi. Sanatçı kişiliğinin yanı sıra Müren'in insanlara da çok önem verdiğine dikkati çeken Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu özelliğini güzide iki vakfa tüm mal varlığını bırakarak hissettirmiş ve göstermiştir. Başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan Türk gençlerine eğitim imkanı sağlamak, şehitlerimiz ve gazilerimizin yakınlarına ve çocuklarına destek vermek amacıyla değerli insan ve büyük sanatçı Zeki Müren'in tüm mal varlığını bağışladığı TEV ve TSK Mehmetçik Vakfı tarafından yaptırılan Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesinde bugüne kadar bin 740 öğrenciye eğitim verilmiştir. Zeki Müren toplumumuza ilham vermeye devam ederken yaptığı bağışla topluma örnek, öğrencilerimize de eğitim güneşi olmuştur.” (Bursa/AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cinsel saldırı davasında mahkeme "inandırıcı delil yok" diyerek beraat verdi

SONRAKİ HABER

Elazığ'da 3.6 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa