23 Eylül 2019 12:20

Faik Öztrak: IMF ile gizli saklı görüşme yapmadık, Ankara'da bir otelde görüştük

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, IMF ile gizli görüştükleri iddiasına dair "Gizli saklı bir görüşme yapmadık, Ankara'da bir otelde görüşme yaptık. Raci beyin haberi yoksa onun sorunu" dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak | Fotoğraf: Kaan Ulu/DHA

Paylaş

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme ilişkin açıklamalarfda bulundu. IMF ile bir otelde gizli görüşme yaptıklarına dair iddiaları yanıtlayan Öztrak, "Gizli saklı bir görüşme yapmadık, Ankara'da bir otelde görüşme yaptık. Raci beyin haberi yoksa onun sorunu" dedi.

"BİZDE GİZLİ OLAN BİR ŞEY YOK"

IMF’nin çeşitli görüşmeler yaptığını belirten Öztrak şunları kaydetti:

“Gizli saklı bir görüşme yapmadık, Ankara’da bir otelde görüşme yaptık. Raci beyin haberi yoksa onun sorunu. IMF’yi dördüncü madde kapsamında ülkeye davet eden Hazine ve Maliye Bakanlığıdır. Dört madde konsültasyonlarının muhatabı hükümettir. Bu madde kapsamında IMF çeşitli görüşmeler yapar. Bizim görüşmelerimiz de bu kapsamdadır. Hükümet ve yandaşları bu kapsamdaki bir görüşmenin üzerine mal bulmuş mağribi gibi atlamasın. Bizde gizli olan bir şey yok. Ancak karşı tarafta gizli gizli Tank Palet fabrikasını peşkeş yapmak var. Bizde McKenzie ile kapı arkasında görüşmek, onlarla kayyum görüşmeleri yapmak olmaz. CHP her zaman şeffaf olmuştur, gerekenleri açıklamıştır.“

"ONLAR TANK PALET'İ PEŞKEŞ ÇEKMENİN DERDİNDE"

Öztrak, şöyle devam etti:

"Gerçekleri anlatanları tehdit ediyor, yandaş mahkemeleri ile tehdit ediyorlar. Acaba BDDK seçim öncesi batık kredileri niye açıklamadı. Acaba talimat mı aldı? Yargı Paketi taslağı partimize bugün iletildi ancak bunca yaşanan şey arasında bu paketin samimiyetine ne kadar güvenilir sizin takdirinize bırakıyoruz. Ülke yönetilmiyor savruluyor. Biz bunları söylerken onlar Tank Palet fabrikasını peşkeş çekmenin peşinde. Binayı satsanız ne olur kiralasanız ne olur? Benim mühendislerimin geliştirdiği tank modelini, benim ülkemin işçisi üretecek ama biz Katar ordusundan alacağız. Bu konuda ciddi usulsüzlükler var, dava açacağız."

ABDULLAH GÜL AÇIKLAMASI: KİMSEYE VERİLMİŞ BİR SÖZÜMÜZ YOK

Ayrıca Faik Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Abdullah Gül’e 2023’teki seçimde Cumhurbaşkanlığı adaylığı sözü verdiği iddialarıyla ilgili soruya “Kimseye verilmiş bir sözümüz yok” yanıtını verdi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Iotape Antik Kenti’nden 3 kamyon çöp çıktı

SONRAKİ HABER

Diyarbakır ve Batman'da kayıp yakınları: Kayıplar bulunsun, failler yargılansın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...