23 Eylül 2019 10:59

Müfit Can Saçıntı, Evrensel gecesinde emekçilerle buluştu

Evrensel’in 25 yıl etkinlikleri kapsamında, Oyuncu Müfit Can Saçıntı ‘Lafını Esirgemeyenler’ oyunu ile İzmir Çiğli’de emekçilerle buluştu.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İzmir Çiğli'de Evrensel’in 25. yılı dolayısıyla etkinlik düzenledi. Çiğli Belediyesi Konferans salonunda yapılan etkinliğe, Genel Maden-İş Sendikası, Gıda İş Sendikası, DERİTEKS, Genel-İş, Eğitim Sen merkez ve şube yöneticileri, Akar tekstil iş yeri temsilcileri, Emek Partisi, CHP, Varto Der, Çiğli Çağdaş Gençlik Derneği temsilcileri ve Kâtip Çelebi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu katıldı.

Etkinlikte Evrensel adına konuşan İzmir muhabirimiz Dilek Omaklılar, “Özellikle son yıllarda artan baskı ve cezaevlerindeki gazetecilerin sayısı ortada. Bunlar da yetmiyor, gazetelere çeşitli gerekçelerle para cezaları veriliyor. Ancak bizler tek adam rejiminin yarattığı tek sese karşı bugün milyonlarız ve fabrikalardan, mahallelerden, okullardan gelen her haberle her mektupla kendisini Evrensel'in muhabiri yerine koyan her işçiyle, kadınla, gençle daha da büyüyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından "Lafını Esirgemeyenler" oyunu sergilendi. Oyuna Çiğli halkı yoğun ilgi gösterirken, etkinlik Ateş Arya'nın şarkılarıyla son buldu. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

6 işyerinde sendikalaşma mücadelesi sürüyor

SONRAKİ HABER

MSB: F-16 ile Suriye hava sahasında uçuş icra edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa