22 Eylül 2019 04:11

Adalar’da atlı faytonlar kademeli olarak kaldırılacak

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, Adalar'da atlı fayton kullanımının kademeli olarak kaldırılacağını söyledi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, atlı faytonların kademeli olarak kaldırılacağını söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Adalar Belediyesinin işbirliğiyle Adalar’daki ulaşım sorunlarının ele alınarak yol haritasının belirlendiği Ulaşım Çalıştayı’nın ardından konuşan Gül, ekim ayından itibaren kademeli olarak azaltılacak atlı faytonların yerine elektrikli araçların kullanılacağını söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül “Adalarımız yeni bir ulaşım sistemine geçecek. Ekim’de başlıyoruz.” dedi. Adalar’da atlı faytonlardan elektrikli araçlara geçişin kademeli olacağı, faytoncuların da bu elektrikli araçlarla hizmet  vereceği öğrenildi.

İstanbul Adalar’da özellikle turizm sezonunda faytona koşulan atlar bakımsızlık nedeniyle ölüyordu. Turist sayısındaki artışa paralel olarak faytonlarda çalıştırılan atların ölümünde de artış olduğunu söyleyen Faytona Binme Atlar Ölüyor İnsiyatifi Sözcüsü Elif Ertürk, zaman kaybedilmeden faytonların kaldırılması için hayvan hakları savunucuları Adalar Belediyesi ile İBB’ye çağrıda bulunmuştu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yeni Şafak'ın İBB'ye ait araziyi otopark olarak kullandığı iddia edildi

SONRAKİ HABER

Gazeteci Necla Demir'e "Cumhurbaşkanına hakaret" davası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...