21 Eylül 2019 19:53

2 kişinin öldüğü iş cinayetinde, vinç operatörü tahliye edildi

Bursa’da dış cephe temizliğini yapmak için bindikleri sepetli vincin devrilmesi sonucu 2 işçinin hayatlarını kaybettiği iş cinayetine ilişkin davanın duruşması görüldü.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Bursa’da, bir otelin dış cephe temizliğini yapmak için bindikleri sepetli vincin devrilmesi sonucu 2 işçinin hayatlarını kaybettiği iş cinayeti sonrası tutuklanan Vinç Operatörü Ali Aydik, tahliye edildi. Mahkeme, bilirkişi raporunun yeniden alınmasına da karar verdi. 

Geçtiğimiz 26 Mayıs günü Bursa Osmangazi ilçesi Panayır Mahallesi İstanbul Yolu Caddesi’nde bir otelin dış cephe temizliği yapılırken meydana gelen ve Adil Demir ile Soner Oğuz isimli işçilerin ölümüyle sonuçlanan iş cinayetine ilişkin açılan dava Bursa 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Tutuklu Vinç Operatörü Aydik ile Otel Sahibi Mehmet A. ve vinç şirketinin genel müdürü İdris M. hakkında ‘Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak’ suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan dava duruşmasında tutuklu Vinç Operatörü Ali Aydik daha önceki ifadelerini tekrar etti: “Nedenini bilmediğim bir sallantı oldu. Vinci kuracağımız yer sıkıntılıydı. Soner, bana çok ısrar etti, ‘Bu işi yapmazsak bizi kovarlar’ dedi. Ben vinci oraya kurmak istemedim. Vinci kurduktan sonra, Soner, ‘bom’ diye tabir ettiğimiz kolu uzatmamı istedi. Kumandaya basmadan vinç sallanmaya başladı. Vinç yan yatınca atlayarak, yanlarına koştum. İkisinin de hareketsiz yattığını görünce ambulansı aradım. Vinç kullanırken, yanlış hareketim veya ihmalim olmadı. Onlara baret takmalarını söyledim ama dinlemediler. Üzerlerinde emniyet kemerleri vardı ama binadan sarkıtılan can halatı yoktu.”

Tutuksuz sanıklardan Otel Sahibi Mehmet A. ise, olayın tamamen kaza olduğunu, böyle bir şey olmasını kendilerinin de istemeyeceğini ifade etti. Mahkeme heyeti, bilirkişi raporunun eksikliklerden dolayı yeniden alınmasına karar vererek, 4 aydır tutuklu bulunan Vinç Operatörü Ali Aydik’i tahliye etti. Duruşma ise ertelendi. (Bursa/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

TCDD, Bilecik'le ilgili uyarıyı görmezden gelmiş

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen’den üyelikleri askıya alınan kişiler ile ilgili açıklama

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...