20 Eylül 2019 20:16

ABD'de "uzaylıları görme" davetine yüzlerce kişi gitti, 2 kişi gözaltına alındı

ABD'de Facebook üzerinden "uzaylıları görme" iddiasıyla yapılan daveti ciddiye alan yüzlerce kişi, Nevada eyaletinde bulunan askeri üsse gitti, 2 kişi gözaltına alındı.

Fotoğraf: Wikimedia Commons

Paylaş

ABD'de, sosyal medya üzerinden "uzaylıları görme" iddiasıyla yapılan daveti ciddiye alan yüzlerce kişi, Nevada eyaletinde bulunan ve gizli askeri araştırmaların yapıldığı "51. Bölge" olarak bilinen askeri üsse gitti.

Matty Roberts adlı bir ABD vatandaşı tarafından üste "uzaylı olduğu" iddiasıyla yapılan Facebook paylaşımı yüzlerce Amerikalı tarafından ciddiye alındı. 

Çağrıdaki "51. Bölge'ye baskın düzenlemek" teklifine uyarak bölgeye gidenler, alınan yüksek güvenlik önlemleri sebebiyle tel örgülere bile yaklaşamadı.

Polisin, tel örgülere yaklaşmaya çalışan 2 kişiyi gözaltına aldığı belirtildi.

Üsse girmeye teşebbüs etmeyen diğer katılımcıların, ana kapıya uzak bir mesafede çadır kurup kamp yaptıkları ifade edildi.

Amerikalıların sosyal medyadan yapılan çağrıyı sorgulamadan bölgeye gitmesi, kamuoyunda alay konusu oldu.

2 MİLYON KİŞİ KAYIT YAPTIRMIŞTI

"51. Bölge'ye baskın düzenleyelim. Hepimizi tutuklayamazlar" çağrısıyla açılan Facebook sayfasının açıklama kısmında, "Hepimiz Nevada çölünde buluşalım ve koordineli bir şekilde üsse koşalım. Yeteri kadar hızlı olursak onların kurşunlarından kaçabiliriz. O uzaylıları göreceğiz." ifadeleri yer almıştı. 

Kaos oluşturacağı ve gereksiz yaralanmalara neden olabileceği gerekçesiyle Facebook tarafından kapatılan söz konusu davete 2 milyon kişi kayıt yaptırmıştı. (AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ufku savaşla sınırlı, ayakları havada bir festival: İstanbul Teknofest

SONRAKİ HABER

Kocaeli’de belediye otobüsü ile otomobil çarpıştı 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...