20 Eylül 2019 12:50

Bingöl'de 26 öğrenci civa zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Bingöl Merkez Sancak İlk ve Ortaokulundaki 26 öğrenci civa zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı, hastanedeki ilk müdahalenin ardından herhangi bir bulguya rastlanmadığı bildirildi.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Bingöl Merkez Sancak beldesinde Sancak İlk ve Ortaokulunda bir öğrencinin şikayeti üzerine, okuldaki 26 öğrenci, civa zehirlenmesi şüphesiyle Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine kaldırıldı. Kontrol amaçlı hastanede tedavi altına alınan öğrencilerin yapılan tetkiklerinde herhangi bir bulguya rastlanmadığı bildirildi.

AA'da yer alan habere göre, olayın ardından hastanede öğrencileri ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, daha sonra okulda incelemede bulundu. Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir öğrencinin şikayeti üzerine, 26 öğrencinin de kontrol amaçlı hastaneye sevk edildiğini söyledi.

Olayın ardından AFAD ekipleriyle okulda inceleme yaptıklarını aktaran Güney, şöyle devam etti: AFAD ekiplerince yapılan inceleme sonucunda herhangi bir civa bulgusuna rastlanmadı. Ortada anlatıldığı gibi bir civa da yok. İnceleme ve soruşturma devam ediyor. Bir öğrenci, karın ağrısı şikayetiyle sağlık ocağına gidiyor ve civayla oynadığını söylüyor. Bunun üzerine tedbir amaçlı toplam 26 öğrenci Bingöl'deki hastaneye sevk edildi. Bu öğrencilerin sağlık durumu iyi ve sadece 5 öğrenci yine kontrol ve tedbir amaçlı Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Öğrencilerimizin sağlık durumu da gayet iyi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Bloomberg muhabirlerinin yargılandığı dava 17 Ocak 2020'ye ertelendi

SONRAKİ HABER

10 Ekim Ankara Katliamı sanığı Erman Ekici, "insanlığa karşı suç"tan yargılanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...