20 Eylül 2019 10:38

Bakan Pakdemirli'den zam sinyali: Süte zam yapma konusunda kararlılığımız var

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bergama'da düzenlenen Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı'nda üreticinin gönlünü almak için süte gelecek zammın sinyalini verdi.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bergama'da düzenlenen Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Pakdemirli, burada yaptığı konuşmada süte gelecek olası bir zammın sinyalini verdi.

"SÜTE ZAM YAPMA KONUSUNDA KARARLILIĞIMIZ VAR"

AA'da yer alan habere göre Bekir Pakdemirli, toplantıda yaptığı konuşmada süte zam yapmak istediklerini ifade ederek "İnşallah önümüzdeki aylarda, eğer yapabilirsek sütte ekstra zam yapma konusunda kararlılığımız var. Süt Konseyine tavsiye kararı olarak yapabiliyorsak süt zammı, yapamıyorsak da desteklerin kış döneminde artışı gündeme gelecek" diye konuştu.

Bakan Pakdemirli, çekirdeksiz kuru üzümde Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) müdahale alımlarına devam ettiğini de söyleyerek, "Bu konu siyasete alet ediliyor" dedi. Pakdemirli, "Bir milletvekili dün çıktı üzümle ilgili farfara yapıyor. Diyor ki 'TMO üzüm almıyor', tamamen yalan. 'TMO olarak 10 liradan 9 numarayı alacağız' dedik. Şu ana kadar bin 300 tonun üzerinde üzüm almışız" ifadelerini kullandı.

"ÇAPLARINI AŞAN LAFLAR EDİYORLAR"

Bekir Pakdemirli, üreticinin şikayetlerini de görmezden gelerek "Hiçbir yerde hiç şikayet yokken yanlarına üretici olmayan insanları alıp hadlerini, çaplarını aşan laflar ediyorlar. Siyasi nezaketten, üsluptan uzak bu tarz yaklaşımları, söylemleri kınıyorum" dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: S-400 sistemi aralık ayında kurulacak

SONRAKİ HABER

Sayik Erol Tangut'a cinsel istismardan 33 yıl 9 ay hapis cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...