18 Eylül 2019 18:10

Antalya'da engelli ve otizmli gencin okulda şiddete maruz kaldığı iddiası

Antalya'da, işitme engelli ve otizmli oğlu B.E.'nin okulda öğretmeni tarafından darbedildiğini ileri süren Bahar E., okul yönetiminden şikayetçi oldu. Okul yönetimi öğrencinin düştüğünü ileri sürdü.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Antalya'da işitme engelli ve otizmli oğlu B.E.'nin (23) eğitim gördüğü okulda öğretmeni tarafından darbedildiğini iddia eden Bahar E., okul yönetiminden şikayetçi oldu. Öğretmen Mehmet E. ise öğrencinin kendisine saldırdığını ileri sürdü.

Muratpaşa ilçesi Şirinyalı Mahallesi'ndeki bir eğitim merkezine giden işitme engelli ve otizmli B.E'nin çenesinde yarık, kolunda şişlik ve boynunda tırnak izleri gören anne Bahar E., oğlunu hastaneye götürdü. Bileğinde çatlak da olduğu tespit edilen B.E, tedavinin ardından taburcu edildi. 

"BOYNUNDA TIRNAK İZLERİ, VÜCUDUNDA YARALAR VAR"

DHA'nın haberine göre okul hakkında şikayette bulunan Anne Bahar B., okul müdürünün kendisini arayarak oğlunun düşme sonucu çenesinden küçük bir yara aldığını, okuldaki hemşirenin gerekli tedaviyi yaptığını söylediğini belirtti. Akşam saatlerinde eve gelen oğlunun ağrıdan dolayı sürekli ağlaması üzerine hastaneye gittiklerini belirten Bahar E,  "Çocuğun boynunda tırnak izleri, çenesinde yara ve kolunda şişlik vardı. Hastaneye götürdük. Röntgende bileğinde çatlak olduğu, çenesinde iki santimlik açılma olduğu söylendi. Yedi saatlik zaman geçtiğini söyleyince yaraya dikiş atmadılar, tetanoz iğnesi yaptılar. Gerekli tedavinin ardından da bizi eve gönderdiler. Hastaneden aldığımız raporun ardından şikayetçi oldum. Çocuğumun darbedildiğini düşünüyorum. Boynundaki tırnak izleri de darbedildiğini gösteriyor" dedi.

"DÜŞEREK YARALANDI"

İddiaları reddeden öğretmen Mehmet E. ise darp raporu aldığını belirtti. Okul Müdürü İlhan Gemalmaz da "Arbede sırasında öğrencimizin ayağı kayarak düşüyor. Yaralanma bu sırada gerçekleşti. Olayla ilgili tutanak tutuldu. Tüm olay da kamera kayıtlarında yer alıyor. Kayıtları da polise verdik" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İpekyolu Belediyesi çalışanları için "İşçi Emekçi Hakları Semineri" düzenlendi

SONRAKİ HABER

TMMOB'lu kadınlar: Hepimiz Gezi'deydik, Gezi'de olmak suç sayılamaz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...