18 Eylül 2019 15:38

Yüzüklerin Efendisi: En büyük bütçeli dizinin çekimleri başlıyor

Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimlerine önümüzdeki aylarda başlanacağını açıklandı. Dizinin bugüne kadarki en pahalı yapım olacağı belirtiliyor.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

ABD’li teknoloji şirketi Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimlerine Yeni Zelanda'da önümüzdeki aylarda başlanacağını açıkladı.

İngiliz edebiyatçı J.R.R Tolkien'in epik fantezi romanından uyarlanan Yüzüklerin Efendisi filmleri de Yeni Zelanda'da çekilmişti.

İki yıl önce Yüzüklerin Efendisi'nin küresel televizyon haklarını satın alan Amazon, ön yapım aşamasının başladığını ve bunu Auckland'daki çekimlerin izleyeceğini duyurdu.

Dizi, Orta Dünya'da Üçüncü Çağ'daki Yüzük Kardeşliği'nin öncesini anlatan öyküsüyle İkinci Çağ'da geçecek.

3 MİLYAR DOLAR GİŞE HASILATI 17 OSCAR

Yeni Zelandalı yönetmen Peter Jackson'ın yönettiği Yüzüklerin Efendisi üçlemesi 2000'lerin başlarında çekilmiş ve 3 milyar dolara yakın gişe hasılatı elde etmişti. Filmler toplam 17 Oscar ödülü kazanmıştı.

Amazon'dan yapılan açıklamada dizi için Yeni Zelanda'nın seçilmesi konusunda “Orta Dünya'daki İkinci Çağ'ın güzelliğini yansıtacak mekanları ararken el değmemiş eşsiz sahilleri, ormanları ve dağları olan bir yere ihtiyacımız olduğunu biliyorduk” denildi. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Küçükçekmece Belediyesi ve Tüm Bel Sen arasında TİS imzalandı

SONRAKİ HABER

Soma’da iş cinayeti: Eynez Maden Ocağında göçük yaşandı, 1 işçi hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...