18 Eylül 2019 15:28
Son Güncellenme Tarihi: 18 Eylül 2019 21:50

İş cinayetine bir adım: İnşaat işçileri güvenlik önlemleri alınmadan çalıştırıldı

Zonguldak'ta inşaat işçilerinin hiçbir güvenlik önlemi alınmaksızın çalıştırılması çevredeki insanları tedirgin etti. Güvenlik önlemlerinin alınmaması nedeniyle yılın ilk 8 ayında 1131 işçi öldü.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Zonguldak Ereğli’de 9 katlı binanın mantolama sıvasını yapan işçilerin, güvenlik önlemi alınmaksızın çalıştırılmaları dikkat çekti.

İlçeye bağlı Sarıkorkmaz Mahallesi Şehit Er Kudret Özcan Caddesi üzerinde, 9 katlı binanın mantolama sıvasını yapan 3 işçi, hiçbir güvenlik önlemi alınmadan çalıştırılırken görüntülendi.

Katın sıvasını bitiren işçilerin alt kattaki iskelenin demirlerinden tehlikeli inişleri etraftakileri tedirgin etti. Yaklaşık 25 metre yükseklikte, emniyet kemeri olmadan ve hiçbir koruma malzemesi verilmeden çalıştırılan işçiler, vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

İşçi Sağlığı ve Güvenliği Meclisinin açıkladığı iş cinayeti raporlarına göre; bu yılın ilk 8 ayında bu fotoğraftaki gibi alınmayan güvenlik önlemleri 1131 işçinin hayatına maloldu. Yılın başından bu yana yalnızca inşaat iş kolunda hayatını kaybeden işçilerin sayısı ise 213. (Zonguldak/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

HDP'li Peköz, Soylu’ya Adana'da uygulanan eylem yasaklarını sordu

SONRAKİ HABER

YTÜ Emek Gençliği: Bedri Gencer’i okulumuzda istemiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...