18 Eylül 2019 12:18

Rossiyskaya Gazeta: ABD, İdlib'deki militanları tahliye etmeye başladı

Rusya'nın resmi yayın organı Rossiyskaya Gazeta, ABD’nin kontrolündeki cihatçı militanları İdlib’den tahliye etmeye başladığını iddia etti.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Rusya'nın resmi yayın organı Rossiyskaya Gazeta, ABD'nin İdlib'den askeri danışmanlarını, istihbarat üyelerini ve kendi kontrolündeki militanları tahliye etmeye başladığını yazdı.

Gazetenin edindiği bilgiye göre İdlib'in Suriye hükümet güçlerinin kontrolüne geçmesinden endişe eden ABD, bu bölgedeki askeri danışmanlarını, istihbarat üyelerini ve kendi kontrolündeki militanları tahliye etmeye başladı.

Yaklaşık 200 kişiden oluştuğu belirtilen militanların El Nusra Cephesi ve Türkistan İslam Partisi üyeleri olduğu ifade ediliyor.

“ABD SURİYE'DE BARIŞ SÜRECİNİ ENGELLİYOR”

Rusya Savunma Bakanlığı Ulusal Kontrol Merkezi Başkanı Mihail Mizintsev, ABD ve müttefiklerinin Suriye'deki yasa dışı varlığının barış sürecini engellediğini söyledi.

Savunma Bakanlığında basın toplantısı düzenleyen Mizintsev, ABD ve müttefiklerinin, Suriyelilerinin kaderine önem vermediğini söyledi ve şöyle devam etti:

“ABD, Suriye'deki yasa dışı varlığını haklı göstermek ve jeopolitik arzularını tatmin etmek için Suriye'deki gerginlik bölgelerine ihtiyaç duyuyor. ABD'nin olduğu her yerde, yıkım, kıtlık, çeşitli hastalıkların olduğunu görebiliyoruz.” (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hizmet kolları düzenlemesine tepki: Sağlık ve sosyal hizmetler ayrılmaz bir bütündür

SONRAKİ HABER

İstanbul 8 Mart Kadın Platformu: 8 Mart'ta Kadıköy'deyiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa