18 Eylül 2019 11:38

Öldürülen Hafize’nin babası: Hafize’nin davası hepimizin davası

Emek Partisi Denizli İl Örgütü ve Denizli Ekmek ve Gül Kadın Grubu, eşi tarafından öldürülen Hafize Kurban’ın ailesine ziyarette bulundu.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Eşinin bıçaklayarak öldürdüğü Hafize Kurban’ın babası Mustafa Balık, “Başka cinayetler yaşanmaması için hukuk sürecinde her kesimin desteğine ihtiyacımız var” dedi.

Emek Partisi Denizli İl Yönetimi ve Denizli Ekmek ve Gül Kadın Grubu, eşinin öldürdüğü Hafize Kurban’ın babası Mustafa Balık’ı ziyaret etti.

EMEP İl Yönetimi ve Denizli Ekmek ve Gül Kadın Grubu başsağlığı ziyaretinde son dönem artan kadın cinayetlerine dikkat çekerek bir kişi daha eksilmemek için her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Baba Balık ise “Bu dava artık sadece bizim değil topluma duyarlı herkesin davasıdır. Failin iyi hal indirimi almaması için mahkeme günü adliyede olacağız. Herkesi de mahkeme gününde adliye önünde davanın takipçisi olmaya davet ediyorum” dedi.

Hafize Kurban'ın babası Mustafa Balık neredeyse her gün bir kadın öldürüldüğünün altını çizerek; "Bu dava artık sadece bizim değil topluma duyarlı herkesin davasıdır. Failin iyi hal indirimi almaması için mahkeme günü adliyede olacağız. Herkesi de mahkeme gününde adliye önünde davanın takipçisi olmaya davet ediyorum" sözleriyle davaya sahip çıkma çağrısında bulundu.

Hukuki ve toplumsal desteğe ihtiyaç duyduklarını belirten Balık; "Bu davayı gündemde tutmak ve katilin en ağır cezayı almasını sağlamak zorundayız. Bu aynı zamanda bir kadın sorunu, tüm kadınlar birlik olmalı ancak bu şekilde başka cinayetlerin önüne geçebiliriz" ifadelerini kullandı.

Emek Partisi Denizli İl Yöneticisi Hilmi Mıynat ise bu davaların sürece yayılarak toplumsal hafızadan silinme tehlikesine karşı davanın sıkı takipçisi olunması gerektiğini vurgulayarak; “Yalnız dava süreci değil bu dava sonuçlansa dahi Hafize Kurban toplumsal hafızadan silinmemeli. Burada bir sistem sorunu var ve bu sorunun çözümü birlik olmak ve birlikte mücadele etmekten geçiyor. Bir kişi daha eksilmemek için biz her zaman desteğe ve birlikte mücadeleye hazırız” dedi.

NE OLMUŞTU?

Pamukkale ilçesine bağlı İncilipınar Mahallesi'nde yaşayan Hafize Kurban, ayrıldığı eşinin evinden eşyalarını almak için geldiği sırada kocası Uğur Kurban’ın bıçaklı saldırısına uğradı. Saldırıda ağır yaralanan Hafize Kurban, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polisin yakalayıp gözaltına aldığı Uğur Kurban ise sevk edildiği adliyede tutuklandı. (Denizli/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şair Şükrü Erbaş’tan Ali Deniz Kütüphanesi için çağrı

SONRAKİ HABER

Ölüm orucunda olan Mustafa Koçak'ın ailesine gözaltı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...