Şair Şükrü Erbaş’tan Ali Deniz Kütüphanesi için çağrı

Şair Şükrü Erbaş, 10 Ekim Ankara Katliamında 19 yaşındayken hayatını kaybeden Ali Deniz Uzatmaz adına kurulacak kütüphaneye destek çağrısı yaptı.

18 Eylül 2019 11:26
Son Güncellenme Tarihi: 18 Eylül 2019 23:13
Paylaş

10 Ekim Ankara Katliamında hayatını kaybeden Emek Gençliği Antep İl Yöneticisi Ali Deniz Uzatmaz adına kurulacak kütüphaneye Şair Şükrü Erbaş da video mesaj ile destek verdi.

“Ali Deniz kütüphanesi, bizim dünyaya bakışımızı, bizim donanımımızı, bizim gelecek tasavvurumuzu hem bilgiyle zenginleştirecek hem de eyleme dönüştürecek bir imkanın kapısını açmalıdır” diyen Erbaş, oranın kütüphanenin de ötesinde bir yer olması gerektiğini belirtti.

Erbaş, “Biz acımızı; bilince, siyasi bir tutuma, devrim düşüncesine ve özgürlük bilincine dönüştürmediğimiz sürece yaşadığımız bütün acıları yeniden üreterek, çoğaltarak anma etkinliklerini bir ritüele dönüştürerek sürdürürüz. Bunun dışına çıkılacağına inanıyorum. Çıkılması gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullanan Erbaş, “böyle bir kütüphane için kim ne kadar ne yapabiliyorsa yapmalıdır” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İmamoğlu, sanatçılarla görüştü: Sanat değişimi yakalayacağımız bir alan

SONRAKİ HABER

Ege İnsan Hakları Okulu "Ablukayı Dağıtmak" forumuyla sona erdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa