18 Eylül 2019 11:18

İlk ve ortaokul öğrencilerinin cami avlusunda eğitim görmesi Meclis gündeminde

Evrensel'in "Camide eğitim" başlığıyla duyurduğu ve İzmir Buca'da ilk ve ortaokul öğrencilerinin tadilat gerekçesiyle cami avlusundaki konteynerde eğitim görmesi, Meclis gündemine taşındı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Evrensel gazetesinin bugünkü manşetinde "Camide Eğitim" başlığıyla verilen ve Buca’da öğrencilerin mahallenin cami avlusuna koyulan konteynerde eğitime devam etmeye çalışması ile ilgili haberi CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Meclis gündemine taşıdı.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde; “Okulları yenileyeceğiz diye yola çıkıp öğrencileri okulsuz bırakmışlar. Nasıl oluyor da aralık ayında yarım kalan inşaat aylardır tamamlanamıyor? Nasıl oluyor da 2019 Türkiye’sinde İzmir’in göbeğinde öğrenciler okulsuz bırakılıyor? Cami avlusuna koyulan konteynerde eğitim öğretimin sürmesi mümkün değildir. Öğrencilerin ve öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi, eğitim öğretime uygun koşulların sağlanması için Ziya Selçuk’u göreve davet ediyorum” dedi.

CHP’Lİ BAKAN’IN ZİYA SELÇUK’A SORDUĞU SORULAR

Mevsim şartlarının giderek zorlaşacağı gerçeğinden hareketle; çocuklarımız ve öğretmenlerimiz eğitim öğretim verimliliğinin tam olarak sağlandığı bir ortamda okula devam etmek zorundadır. Bakanlığınız, yarım kalan inşaat tamamlanana kadar Belenbaşı mahallesindeki öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin mağduriyetinin giderilmesi için ivedi olarak hangi adımları atacaktır?” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

KCK Ana Davası: Yargıtaydan iki cezaya onama

SONRAKİ HABER

10 Ekim Ankara Katliamı davası kitabı "Duymak Zorundasınız" Eskişehir'de tanıtıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa