18 Eylül 2019 10:58

İzmir'de kayyum protestosunda 6 kişi gözaltına alındı

İzmir'de kayyum atamalarına yönelik protestoya izin vermeyen polis, 6 kişiyi gözaltına aldı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İzmir'de kayyum atamalarına karşı HDP İzmir milletvekilleri Serpil Kemalbay ve Murat Çepni'nin Alsancak'ta düzenlemek istediği basın açıklaması emniyet tarafından engellendi. HDP milletvekilleri ve üyelerine müdahale eden polis, basın açıklamasına izin vermeyerek 6 kişiyi gözaltına aldı.

Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bir araya gelen HDP İzmir Milletvekilleri Serpil Kemalbay ve Murat Çepni ile HDP üyeleri Diyarbakır'ın Kulp ve Karayazı Belediyelerine kayyum atanmasını ve eş başkanlarının tutuklanmasını protesto etmek istedi. "Kitle, vekillerden ayrılırsa açıklama yapılabilir" diyen polis, vekilleri çember içine alınmak istemediklerini ve kitle ile birlikte açıklama yapacaklarını söylemesi üzerine abluka altına aldı. Vekiller abluka altında açıklama yapmaya çalışırken polis çevredekileri darp ederek 6 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan Mustafa Kazak, Recep Acar, Ferhat Harun Pehlivan, Hacay Yılmaz, Şerafettin Yetin ve Yurdakul Üstekler İzmir TEM Şube Müdürlüğüne götürüldü.  (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İsrail seçimi çözüm olmadı: Yeniden koalisyon senaryoları gündemde

SONRAKİ HABER

Trump: Türkiye ve Kürtler, IŞİD'li mahkumların kaçmalarına izin vermemeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa