18 Eylül 2019 08:58

İnci Sözlük ile Uludağ Sözlük’ün %50 hissesi satıldı

Türkiye’nin en büyük ikinci sözlük sitesi Uludağ Sözlük ve İnci Sözlük'ün %50 hissesi, Ergünkent İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur tarafından satın alındı.

İnci Sözlük ve Uludağ Sözlük logoları

Paylaş

Uludağ sözlük ve İnci Sözlük markalarının yüzde 50’sini, Bursa’da faaliyet gösteren Ergünkent İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Emin Adanur satın aldı. 28 yaşındaki genç girişimci, Türkiye’de yeni neslin en yoğun takip ettiği platformlar arasında yer alan bu iki sözlük sitesini ve bağlı sosyal içerik platformlarını inşaat sektöründe katma değer elde etmek için kullanacak.

Kuruluş tarihi 2005 olan Uludağ Sözlük, bugün 850 bin günlük ziyaretçi sayısı ve 700 bin üyeyle Türkiye’nin ikinci en büyük sözlük sitesi. 2009 doğumlu İnci Sözlük ise 1,2 milyon üyeye ve sosyal medyada toplam 15 milyon takipçiye sahip. Uludağ Sözlük’te 3 milyon konu başlığıyla ilgili 22 milyon yazı (entry) yer alıyor. 

İnci Sözlük, fotoğraf altına kırmızı şerit çekilerek içeriğe uygun mizahi sözler yazılması prensibine dayanan Caps’ın öncülerinden. İncicaps’in Instagram’da 1,3 milyon, Facebook’ta 1,9 milyon, Twitter’da ise 2,7 milyon takipçisi bulunuyor. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İsrail askerleri Batı Şeria'da Filistinli bir kadını öldürdü

SONRAKİ HABER

Melih Gökçek döneminde "FETÖ'cülerin kooperatifine" 3 kat fazla inşaat hakkı tanınmış

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...