18 Eylül 2019 08:48

CHP’li Ali Haydar Hakverdi'den Metin Feyzioğlu’na ret

CHP’nin hukukçu milletvekili Ali Haydar Hakverdi; TBB’nin kendisine gönderdiği 50. Kuruluş yıl dönümü davetiyesini Metin Feyzioğlu'nu eleştirerek reddetti.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan | Fotoğraf: TBB

Paylaş

TBB'nin 50. Kuruluş Yıl Dönümü ve 2019-2020 Adli Yılı Açılışı dolayısıyla CHP Ankara Milletvekili ve Ankara Barosu Üyesi Avukat Ali Haydar Hakverdi’ye gönderilen yemek davetiyesi Hakverdi tarafından iade edildi.

Türkiye Barolar Birliği (TBB), 50. Kuruluş Yıl Dönümü ve 2019-2020 Adli Yılı Açılışı dolayısıyla 2 Ekim Çarşamba akşamı bir yemek organizasyonu düzenleyecek.

Söz konusu organizasyonda davetiyeler; hukukçu milletvekillerine ve baro başkanlarına gönderildi.

HAKVERDİ DAVETİYEYİ GERİ GÖNDERDİ

CHP Ankara Milletvekili ve Ankara Barosu Üyesi Avukat Ali Haydar Hakverdi’ye de gönderilen yemek davetiyesi iade edildi.

CHP’li Hakverdi, söz konusu davetiyeyi Türkiye Barolar Başkanı Metin Feyzioğlu’na iade ederken, TBB’nin son dönemdeki tavrına eleştiride bulundu.

CHP’li Hakverdi, şu ifadeleri kulladı:

“Türkiye Barolar Birliği kuruluşundan bu yana her zaman hukukun üstünlüğünü, özgür savunmayı ve yargının bağımsız ve tarafsız kanadını temsil etmiştir. Son dönemde ise tarafınızın yargı bağımsızlığına ve tarafsızlığına gölge düşüren filleri, Türkiye Barolar Birliğinin kurumsal saygınlığına ve Avukatlık mesleğinin evrensel ilkelerine ters düşmektedir. Bu nedenle davetiyenizin iadesi uygun bulunmuştur.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tuzla'daki fabrika yangını söndürüldü: 2 itfaiye personeli yaralı

SONRAKİ HABER

Dijital modernite ve Teknopolis

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...