18 Eylül 2019 06:48

Karayazı Belediyesine kayyum atandı

Tutuklanan Karayazı Belediyesi Eş Başkanı Melike Göksu'nun yerine İlçe Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu kayyum olarak atandı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Tutuklanan Karayazı Belediyesi Eş Başkanı Melike Göksu'nun yerine İlçe Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu kayyum olarak atandı.

Hakkında kesinleşmiş cezası olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Karayazı Belediye Eş Başkanı Melike Göksu'nun yerine Kaymakam Mesut Tabakcıoğlu kayyum olarak atandı.

Erzurum Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:

"Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu 'Terör Örgütü Propagandası Yapmak' suçundan devam eden (1) Savcılık Soruşturması, 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak' suçundan Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesince verilen 7 yıl 6 ay hapis cezasının Yargıtay 16. Ceza Dairesinde onanması üzerine adli mercilerin talimatı üzerine yakalanarak cezaevine sevk işlemlerine başlanıldığı göz önünde bulundurularak anayasanın 127'nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47'nci maddelerine istinaden İçişleri Bakanlığımızın 17.09.2019 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmış; Belediye Kanununun 45'inci maddesi uyarınca yine Belediye Kanununun 46'ncı maddesi kapsamında Karayazı Kaymakamı Mesut Tabakçıoğlu Karayazı Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir." (Van/MA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Demirtaş'ın davası AİHM Büyük Daire'de görüldü

SONRAKİ HABER

İstanbul'da AKP önünde eylem yapması engellenen anne: Nereye gidelim?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...