11 Nisan 2011 10:36

Susmayacağız, yılmayacağız

Ordu’da Sırrıpaşa Caddesi boyunca sloganlarla yürüyen öğrenciler Tahıl Pazarı’na kadar yürüdü. Öğrencilerin yürüyüşüne veliler de katıldı.Öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Uygar Ongunyurt ‘şifre’ nedeniyle morallerinin bozulduğunu belirterek “Bizlerin gelecekleriyle o

Susmayacağız, yılmayacağız

Paylaş

Öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Uygar Ongunyurt ‘şifre’ nedeniyle morallerinin bozulduğunu belirterek “Bizlerin gelecekleriyle oynuyorlar. ‘Şifre’ nedeniyle hakkı olmayan kimi öğrenciler bizlerin hakkını kullanacak. Bizlerin gideceği okulları engelleyecekler. Bizler YGS şifre uygulamalarını şiddetle kınıyoruz. Kodlama yöntemi ile soru cevaplarını başkalarına aktaran kişilerin bir an önce bu olayı kamuoyuna açıklamalarını istiyoruz” dedi.

Haber kanallarında, dershanelerde, okullarda ve sokaklarda yapılan konuşmalarda “Aman siz derslerinizden geri kalmayın, işinize gücünüze bakın” denildiğini söyleyen Ongunyurt, “Bu yöntemle bizi susturmak, yıldırmak istiyorlar. Dün KPSS, bugün YGS, yarın LGS’de neler olacağını kimse bilemez. Bizler susmayacağız, yılmayacağız, alanlara çıkarak haksızlığa karşı haykıracağız. Geleceğimizi ilgilendiren tüm alanlarda söz ve karar sahibi olmak istiyoruz.” diye konuştu. (Ordu/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Cari açık arttı

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa