17 Eylül 2019 10:51

Adana'da bir kadını darbedip yakmakla tehdit eden iki kişi cezasızlığa güvenmiş

Adana'da Ebru Berköz Karaca adlı iş kadınını sokak ortasında darbedip yakmakla tehdit eden L.G. ve O.G. isimli şahıslar, kadın cinayetlerine ceza verilmemesine güvenmiş.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Adana’da 2 kişi, Ebru Berköz Karaca isimli kadını darbedip üzerine ne olduğu belirlenemeyen siyah renkli sıvı döktü. Karaca'yı yakmakla, öldürmekle tehdit eden L.G. ve O.G. adlı iki erkeğin sarf ettiği "Seni öldürsem ne kadar yatarım ki" sözü, kadın cinayetlerinde faillere verilen düşük cezaların nasıl bir etki yarattığını bir kez daha gözler önüne serdi.

DHA'da yer alan habere göre olay, dün saat 21.00 sıralarında Adnan Menderes Bulvarı’nda meydana geldi. Göl Kenarı Yolu’nda işletmecilik yapan Ebru Berköz Karaca, daha önce bir mekanın işletmesi konusunda mahkemelik olduğu L.G. ve O.G. ile karşılaştı. Hazine arazisi üzerine kurulu mekanın işletmesi konusunda anlaşmazlık yaşadığı bu 2 kişi tarafından önce tehdit, ardından da darbedilen Karaca, üzerine dökülen siyah renkli sıvı madde nedeniyle hastaneye götürüldü. Karaca, Çukurova Devlet Hastanesinde tedaviye alınırken şüpheliler L.G. ve O.G. ise gözaltına alındı. 48 yaşındaki iş kadını Ebru Berköz Karaca, tedavisinin ardından taburcu edildi.

SALDIRGANLAR CEZASIZLIĞA GÜVENMİŞ: NE KADAR YATARIM Kİ!

Hazine arazisi üstüne kurulu bulunan ancak yapı kayıt belgesi olan mekanını 5 yıldır işlettiğini ve bu mekanı aynı zamanda dernek ve inşaat firması bürosu olarak kullandığını dile getiren Ebru Berköz Karaca, komşusu L.G. ve O.G.'nin mekanına el koymak istediğini, aralarındaki tartışmanın bu nedenle çıktığını öne sürdü. Karaca, L.G. ve O.G.'yi 2 buçuk ay önce Cumhuriyet Savcılığına şikayet ettiğini ve bu nedenle tehdit edildiğini iddia ederek yaşadıklarını şöyle anlattı: Dün Adnan Menderes Bulvarı’nda otomobilimle ilerlerken, onlar da araçlarıyla önümü kesti. Daha sonra araçtan indirip sopayla bir süre beni darbettikten sonra içerisinde tiner ve boya bulunan maddeyi üzerime döktüler. 1 saat boyunca diz çöktürüp özür dilettiler ve savcılıktan şikayetimi geri çekmemi istediler. Beni kendi mekanımdan çıkarıp kendilerinin işleteceklerini, mekana çökeceklerini söylediler. Bu yaptıkları bana ilk ihtarmış. Ellerinde çakmakla, 'İkinci ihtarda seni Bergen gibi yakarız' dediler. Üçüncüde de yaşama şansı vermeyeceklerini söylediler. Kızıma da zarar vermekle tehdit ettiler. 'Seni öldürsem ne kadar yatarım ki’ diye konuştular. Daha önce şikayetçi olduğumda koruma talep edip uzaklaştırma istemiştim ama uygun görülmedi. Dün ben ölebilirdim. İnşallah koruma ve uzaklaştırma cezası verirler. Adalete güveniyorum.

ÖNCEKİ HABER

“ABD Suriye’de bir hava üssü daha kuruyor”

SONRAKİ HABER

Suriye ve Mardin’de 2 asker hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa