16 Eylül 2019 03:51
Son Güncellenme Tarihi: 16 Eylül 2019 14:42

Bodrum'daki orman yangınında 10 hektar yandı; yeşil alan siyaha döndü

Bodrum Turgutreis'te makilik alanda çıkan ve yerleşim yerlerini de tehdit eden yangın söndürüldü.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki otluk ve makilik alanda 15 Eylül gece saatlerinde çıkan yangın, 8 saatlik çalışma sonrası sabah söndürüldü. Yaklaşık 10 hektarlık alan zarar görürken, yemyeşil alan siyaha büründü.

Bodrum'un Karabağ Mahallesi kırsalındaki ormanlık alanda, dün saat 22.30 sıralarında, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Sarp kayalık bölgede çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle çevreye yayıldı. Alevleri fark edenlerin ihbarıyla bölgeye, çok sayıda itfaiye ve orman ekibi sevk edildi. AKUT ve 911 Derneği üyelerinin de söndürme çalışmalarına destek verdi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Havanın aydınlanmasının ardından havalanan helikopterlerin de müdahalesiyle yangın, 8 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü. Bölgedeki soğutma çalışmaları tamamlandı. Yeşiliyle göz kamaştıran alan yerini siyaha bıraktı. Yerleşim yerleri uzağındaki yangında 10 hektarlık alan zarar görürken, jandarma çıkış nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlattı.

(Muğla/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP'li Mehmet Bekaroğlu: Demirtaş’ı serbest bırakın, çözüm süreci tekrar başlasın

SONRAKİ HABER

EMO Bilim - Akademi - Mühendislik buluşması gerçekleşiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa