15 Eylül 2019 15:12

Çorlu tren faciasında oğlunu kaybeden Mısra Öz Sel'den Gülben Ergen'e tepki

Çorlu'da 25 kişinin yaşamını yitirdiği tren kazasında oğlunu ve eski eşini kaybeden Mısra Öz Sel, Diyarbakır'da HDP il binası önünde bekleyen ailelerin yanına giden Gülben Ergen'e tepki gösterdi.

Twitter ekran alıntısı

Paylaş

Çorlu’daki 25 kişinin yaşamını yitirdiği tren faciasında oğlu Oğuz Arda Sel ve eski eşi Hakan Sel’i kaybeden Mısra Öz Sel, Diyabakır’da HDP İl Binası önünde nöbet tutan annelerin yanına giden Gülben Ergen'e tepki gösterdi ve "Siyasete göre annelerin yanında olmayınız" dedi.

Çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla HDP önünde nöbet eylemine başlayan ailelerin yanına giden Gülben Ergen, Twitter hesabından bir paylaşım yaparak "Bir ana 'evladım' diye yakarıyorsa bu acı uzaktan paylaşılmıyor, yetmiyor, dinmiyor. Anaların feryadına ortak olmaya, acılarını paylaşmaya, elllerini tutup, evlatlarının 'dön' çağrısına haykırmaya geldim" ifadelerini kullandı.

"BUNLAR ÇOCUK DEĞİL Mİ?"

Mısra Öz Sel, Gülben Ergen'in bu paylaşımının altına yaptığı iki ayrı paylaşımda Çorlu tren faciasında yaşamını yitiren çocukların fotoğrafları ile beraber "Bunlar çocuk değil mi? Toprağın altında! Biz anne değil miyiz? Tüm duyarlı sanatçıların sesi çıktı da siz neredeydiniz bunca zaman? Anneler çocuklarından ayrı kalmasın. Çocuklarından ayrı düşürülen tüm annelerin biz daima yanlarındayız da siz Gülben Ergen siyasete göre annelerin yanında olmayınız. Hangi gün yanımızda oldunuz? Üstelik oğlum ile oğlunuz aynı takımda top oynuyordu. Bir gün aradınız mı?" ifadelerini kullandı.

GÜLBEN ERGEN'DEN YANIT

Gülben Ergen, Mısra Öz Sel'in "Çorlu tren katliamı toplumsal bir olaydır. 7’si çocuk 25 insanın vefatından hala hiç kimse sorumlu tutulmamıştır. 1 yıldır geçmesine rağmen bir tutuklunun bile yargılanmaması söz konusu olabilir mi? 25 insana sahip çıkmak her duyarlı sanatçının,siyasinin, insanın görevidir" paylaşımının altına yanıt yazarak "Sizi ve can parçanızı tanıyor olmayı, elinizi tutup acınızı paylaşmayı, (birbirimizde telefon numaralarımız olsaydı) aramayı çok isterdim. Kaldı ki o tarihte twitter a sabır dileklerimi yazmışım ve elbette acınızın hassasiyetinden görmemişsiniz.Yargılamak ta sevgidendir diyelim" ifadelerini kullandı.

8 Temmuz 2018'de Uzunköprü-Halkalı seferini yapan yolcu treni Çorlu-Muratlı arasında Sarılar köyü yakınlarında kaza yapmıştı. 6 vagonlu trenin 5 vagonunun devrilmesi sonucunda 25 kişi hayatını kaybetti, 318 kişi yaralandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

CHP’li Seyit Torun: “Fatsa’da madene yakın köylülerin suyu çamur akıyor”

SONRAKİ HABER

Johnson, İngiltere'yi Hulk'a benzetti: Her zaman kelepçelerden kurtuldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...