13 Eylül 2019 15:14

Belediyeyeye atanan kayyum Amedspor servis aracına el koydu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine atanan kayyum, Amedspor Kadın Futbol takımı için tahsis edilen servis aracına el koydu.

Fotoğraf: Amedspor

Paylaş

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne atanan kayyum Amedspor'un kadın futbolcularına ve altyapısına tahsis edilen servis aracına el koydu. Amedspor'dan yapılan açıklamada servis aracına el konulmasının sporcuları olumsuz etkilediği, takımların liglerde oynanacak maçlara katılmalarını zora soktuğu belirtildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele eden kadın futbol takımı ve altyapı takımlarına tahsis edilen 21 TC 361 plakalı servis otobüsüne geçen hafta Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine atanan kayyum tarafından gerekçe gösterilmeden el konuldu.

Bölgede kadınlar liglerinde en üst klasmanda mücadele eden Amedspor Kadın Futbol Takımı ve Amedspor Altyapı takımlarının servis aracı sıkıntısı nedeniyle idmanlara gelmekte sıkıntı yaşadığı ve 50 kadın sporcusu bulunan Amedspor Kadın Futbol Takımı ile yine bünyesinde 200 erkek sporcusu olan Amedspor Altyapı takımlarının liglere katılamayacağı vurgulandı.

Yaşana duruma tepki gösteren genç sporcular, “Futbolcuyuz ve hayallerimiz var. Servisimizin geri verilmesini istiyoruz” dedi.

Daha önce de aynı otobüs önceki kayyum döneminde belediye oto parkına çekilmiş ve kamuoyundan gelen yoğun tepkilerden üzerine otobüs Amedspor’a iade edilmişti. (Diyarbakır/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İzmir'de ikamet adresi değişen çocuk okula alınmadı

SONRAKİ HABER

Demokrasi İçin Birlik: Yeni bir anayasa için güç birliğine

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...