12 Eylül 2019 01:23
Son Güncellenme Tarihi: 12 Eylül 2019 16:14

Ankara’da Eğitim Sen üyesi öğretmen siyah minibüsle kaçırılmak istendi

Ankara’da Eğitim Sen üyesi Hayrullah Narin, kendilerini polis olarak tanıtan kişiler tarafından siyah bir minibüsle kaçırılmak istendi. Eğitim Sen 4 No'lu Şube, olayın aydınlatılmasını istedi.

Fotoğraf: @velisacilik/Twitter

Paylaş

Ankara Eryaman’da Eğitim Sen üyesi Hayrullah Narin adlı öğretmen, kendilerini polis olarak tanıtan ve siyah bir minibüs kullanan kişiler tarafından kaçırılmak istendi.

Veli Saçılık’ın olayı sosyal medya hesabından "Ankara Eryaman'da kendini polis olarak tanıtarak fotoğraftaki siyah araçla öğretmen Hayrullah Narin arkadaşımı kaçırmaya çalışmışlar. Devleti mafya usulleriyle yönetmeye çalışanlar elbette hesap verecek" mesajıyla duyurdu.

HAYRULLAH NARİN: "ARTİSTLİK YAPMA, BİN ARACA" DEDİLER

Gazete Fersude’ye konuşan Hayrullah Narin, Eryaman’da bulunan bir marketten çıkıp arabasına doğru yöneldiği sırada arkadan birinin kendisine ismiyle seslendiğini, dönüp baktığında ise şahsın polis kimliğini göstererek kendisiyle "dostane bir sohbet etmek istediklerini" belirtti.

Narin, “Benimle dost olduklarını belirttiler. Ben dost olmadığımızı söyleyip eğer gözaltı yapacaksanız avukatımı arayacağım dedim. Araç içindeki başka bir kişi ise ‘Artistlik yapma, bin araca’ dedi. Bir diğeri ise kolumu tutup çekmeye çalışınca bende ‘Beni kaçırıyorlar’ diye bağırıp markete doğru yöneldim. Çevredeki insanların bana doğru yönelmesinden sonra ise 3 kişi araca binip uzaklaştılar. Şu an Eryaman karakolunda suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.

Hayrullah Narin, konu ile ilgili Eğitim Sen ve İHD ile birlikte bir açıklama yapacaklarını aktardı.

EĞİTİM SEN, OLAYIN AYDINLATILMASINI İSTEDİ

Eğitim Sen Ankara 4 No’lu Şube, olaydan bir gün sonra, üyeleri Hayrullah Narin’in Eryaman’da siyah bir araca bindirilerek kaçırılmak istenmesine ilişkin açıklama yaptı. Şube Başkanı Gülhan Şimşek, konuya ilişkin suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, Savcılığa ve Ankara Valiliğine olayı aydınlatma çağrısında bulundu.

Eğitim Sen Ankara 4 No’lu Şube, Hayrullah Narin isimli Eğitim Sen üyesi öğretmenin Eryaman’da siyah bir araca bindirilerek kaçırılmak istenmesine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamayı okuyan Eğitim Sen Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Gülhan Şimşek, Narin’in kendini polis olarak tanıtan kişilerce kaçırılmak istenmesine dair emniyet ve savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

“ÇOK SAYIDA MOBESE VAR”

Şimşek, olayda birçok karanlık noktanın bulunduğunu belirterek “Bu kişiler kendilerini polis olarak tanıtmışlardır, kendilerinden istenince de kimlik göstermişlerdir.  Üyemiz Hayrullah Narin iş ve ev adresi belli, telefonla arandığında bile çok rahatlıkla ulaşılabilecek bir öğretmendir. Böyle bir yönteme başvurulması kabul edilemez. Bu kişiler polis değilse Ankara Valiliğinden, savcılıktan hızlı bir açıklama bekliyoruz” diye konuştu. Olayın çok sayıda MOBESE ve işyeri güvenlik kamerasının bulunduğu bir alanda gerçekleştiğine dikkat çeken Şimşek, söz konusu kişilerin kimliklerinin tespit edilememesinin mümkün olamayacağını söyledi.

“KARANLIK GÜNLERİ HATIRLATIYOR”

Öğretmen Hayrullah Narin’in başına gelenlerin geçmişin karanlık günlerini anımsattığını ifade eden Şimşek, yaratılmak istenen korku ve dehşet ortamına karşın üyelerinin yanında olduklarını dile getirdi. Şimşek, olayın takipçisi olacaklarını belirterek “Bir kez daha savcılığı, Ankara Valiliğini ve kamunun ilgili kurumlarını bu olayı aydınlatmak üzere göreve davet ediyoruz. Tüm emekçileri, demokrasi, hukuk ve barış için birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz” diye konuştu. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

"Esaretin Bedeli"nin yönetmeni Frank Darabont: IMDb sıralamasına şaşırdım

SONRAKİ HABER

"TÜBİTAK, akademisyenlere verilen desteği kesti mi?"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa